14 GRUDNIA
Turniej tenisowy na rzecz Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej 
W miniony weekend w klubie tenisowym TC Bettembourg w Wielkim Księstwie Luksemburga, odbył się turniej tenisa ziemnego parami dla amatorów, dochód z którego zasili konto Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej w Polsce.

Pierwsze Boże Narodzenie Tosi


Turniej zorganizowany został przez wielokrotnego mistrza Polski, Belgii, Włoch i Luxemburga w tenisie ziemnym - pana Adama Stoltmanna oraz pana Piotra Burego, przy wsparciu TC Bettembourg.

O zwycięstwo rywalizowało dwudziestu uczestników, wśród nich również kilku Polaków. Ostatecznie turniej wygrała para luksemburska J. Raya / M. Ernweiler, w finale pokonując parę polsko-luksemburską J. Gierat / S. Lanners.

Organizatorzy i uczestnicy turnieju przyjęli mnie bardzo gorąco. Miałam przyjemność osobiście przyglądać się sie końcowym zmaganiom uczestników, poznać wielu z nich, opowiedzieć o naszej Fundacji i realizowanych celach, gratulować zwycięzcom, a także... spróbować znakomitego żurku przygotowanego przez nieocenionego pana Leo.


Pierwsze Boże Narodzenie Tosi

Zwycięzcy turnieju

Pierwsze Boże Narodzenie Tosi

Pierwsze Boże Narodzenie Tosi

Otrzymałam również od pana Adama Stoltmanna przepiękny dyplom z podpisami wszystkich uczestników turnieju oraz bukiet biało-czerwonych róż.

Pierwsze Boże Narodzenie Tosi

Pamiątkowe zdjęcie z Piotrem Burym.

Pragnę w tym miejscu podziękować panom Adamowi Stoltmannowi oraz Piotrowi Buremu za wspaniałą inicjatywę połączenia prawdziwie sportowych zmagań ze wsparciem dla naszej Fundacji i dzieci z wadami serca w Polsce. Moje podziękowania kieruję także do uczestników turnieju oraz Zarządu Klubu Tenisowego TC Bettembourg.


Pierwsze Boże Narodzenie Tosi

Wspólne zdjęcie organizatorów, uczestników i gości

Luksemburg już wielokrotnie udzielał wsparcia dzieciom w Polsce, ale tego typu impreza odbyła się po raz pierwszy i jestem przekonana, ze zapoczątkowała kolejne tego typu.


Opracowała: Małgorzata Pawłowska, mama Marty