GRUDZIEŃ
Mikołajkowe spotkania w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy


alt

Na odwiedziny św. Mikołaja czekają cały rok wszystkie dzieci. Te wyjątkowe dni pełne magii i radosnych wrażeń pamięta każdy z nas. W tym roku mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy mieli kilka okazji by twarzą w twarz stanąć przed św. Mikołajem i zadać wszystkie nurtujące ich od lat pytania lub po prostu wtopić się choć na chwilę w przyjazne ręce tego niesamowitego gościa. W niedzielę 7 grudnia 2008 roku na swych wspaniałych maszynach zajechało do szpitala kilkudziesięciu Mikołajów wręczając upominki ufundowane przez Członków Portalu Motocyklowego "MotoBydzia". Ryk motocykli, ogromna ilość św. Mikołajów w jednym miejscu no i oczywiście prezenty, sprawiły, że do wieczora wszystkie dzieciaki nie mogły opanować swoich emocji.

alt

Dwa dni później w szpitalu zjawił się kolejny Mikołaj, który już od wielu lat przybywa do dzieci. Również i w tym roku fundatorem paczek i pomocy edukacyjnych przekazanych na wszystkie oddziały Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego był I Oddział PKO BP SA w Bydgoszczy. Zanim św. Mikołaj wkroczył do szpitalnej kaplicy, dzieci z Przedszkola Nr 66 w Bydgoszczy w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" zainscenizowały wiersz J. Tuwima "Rzepka". Małych aktorów wspierały ich panie wychowawczynie, a jedna z nich wprowadziła nas w przedświąteczny nastój czytając opowiadanie na temat Bożego Narodzenia. Dzieci z przedszkola przekazały pacjentom szpitala piękne książeczki.

alt

Odwiedziła nas także młodzież z Bursy Nr 1 w Bydgoszczy. W tym roku wspomogli ich uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 14 w Bydgoszczy. Wspólne śpiewanie kolęd, piękna inscenizacja o tematyce świątecznej oraz słodycze i upominki sprawiły, że dzieci leżące w szpitalu miały okazję poczuć rodzinny klimat Bożego Narodzenia.

 alt

Niesamowitą radość i szczęście na twarzach dzieci można było zauważyć podczas kolejnego spotkania teatralnego, tym razem za sprawą młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego Nr 15 w Bydgoszczy. 11 grudnia "przeróżne diabelskie wcielenia" biegały pomiędzy publicznością, która z zapartym tchem śledziła w kaplicy wszystkie wydarzenia. świetna gra aktorska debiutujących uczniów oraz teksty pełne dowcipów spowodowały, że zarówno ci najmniejsi jak i ci trochę starsi, do końca przedstawienia wspaniale się bawili.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji przedświątecznych spotkań z Mikołajem oraz artystycznych występów wprowadzających nas w atmosferę zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia.

 
alt

Dzięki życzliwości i dobremu sercu ogromnej rzeszy ludzi, pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy mieli okazję odreagować ogromny stres jaki niesie za sobą hospitalizacja. Myśl, że inni pamiętają o chorych dzieciach przeżywających tak trudne chwile, powoduje, że powrót do zdrowia jest o wiele łatwiejszy a pobyt w szpitalu postrzegany będzie przez pryzmat radości i uśmiechu.

Opracowała: Małgosia Sakowska, mama Madzi