GRUDZIEŃ
Wigilijne spotkanie w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy

alt

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen miłości i nadziei. Niestety, niektóre dzieci spędzają te magiczne chwile w szpitalnych salach. Dlatego już od kilku lat, w okresie przedświątecznym na oddziale Kardiologii mali pacjenci, rodzice, nauczyciele szkoły szpitalnej, personel medyczny wspólnie spotykają się przy wigilijnym stole, by w atmosferze radości i wzajemnego przebaczenia podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy i wspomnieć tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą spędzić tego czasu z nami.

alt

Wcześniej dzieci wykonały wspaniałe dekoracje, ustroiły choinki, przygotowały Jasełka, które można było obejrzeć i wysłuchać podczas wigilijnego spotkania. Poza tym jak co roku zrobiły upominki dla personelu medycznego. W tym roku były to świeczniki wykonane techniką origami.

alt

alt

Świąteczne stoły zastawione słodyczami i owocami cieszyły oczy i podniebienia wszystkich uczestników.

alt

Po krótkiej modlitwie życzeniom nie było końca. Najważniejsze z nich to zdrowie (bowiem kto jak kto, ale chore dzieci doskonale wiedzą, że jest to najważniejsza rzecz w życiu każdego człowieka). Na twarzach tych małych i tych trochę większych widać było uśmiech, radość i szczęście, ale także łzy wzruszenia i zadumy.

alt
 
alt

Dzięki ludziom dobrej woli i szlachetnego serca, dzieci przebywające tego dnia w szpitalu odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył słodycze oraz upominki indywidualne, a także gry i zabawki do świetlic, w których dzieci spędzają bardzo dużo czasu podczas leczenia i rehabilitacji.

alt

Opracowała: Małgosia Sakowska, mama Madzi