Modernizacja i zbiórka na rzecz kardiochirurgii - ICZMP Łódź
Z wielką radością informujemy, że w efekcie kilkuletnich starań Fundacji Serce Dziecka oraz Profesorów Jadwigi i Jacka Moll, Pani Minister Ewa Kopacz przyznała środki na modernizację kardiochirurgii ICZMP w Łodzi.
Prace modernizacyjne już się rozpoczęły. Przedstawiony projekt został zaakceptowany i już niebawem ruszy jego realizacja. W ramach modernizacji zostanie powiększona intensywna terapia, wybudowana druga sala operacyjna i powiększony oraz zmodernizowany oddział kardiochirurgii. Jednocześnie miło nam jest poinformować, że patronem projektu jest Fundacja Serce Dziecka.
Jesteśmy w stałym kontakcie z Kierownictwem Instytutu oraz Ministerstwem Zdrowia nadzorującym projekt i na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych etapach inwestycji.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że Pani Minister zauważyła i doceniła wagę problemu związanego z leczeniem dzieci z wadami serca. Powiększenie łódzkiej kardiochirurgii pozwoli na dwukrotne zwiększenie liczby przeprowadzanych operacji, co z pewnością poprawi obecną sytuację związaną z niewystarczającą ilością miejsc i długim oczekiwaniem na operacje dzieci.
Fundacja Serce Dziecka zadeklarowała wsparcie finansowe na wyposażenie modernizowanego oddziału kardiochirurgii służące bezpośrednio dzieciom.
 
Uruchomiliśmy również zbiórkę celową na rzecz rozbudowy Łodzi.

Wpłaty mogą być dokonywane:
darowizny
przelewy należy kierować na:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej,
Nr konta na wpłaty złotowe PL 75 1160 2202 0000 0001 0398 7528,
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272,
SWIFT BIGBPLPW
Wpłaty muszą być opatrzone adnotacją identyfikującą przeznaczenie wpłat - ICZMP Łódź
1% podatku w rozliczeniu rocznym PIT
W PIT należy podać:
numer KRS 0000266644
i nazwę Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej,
a w polu informacji dodatkowych przeznaczenie środków - ICZMP Łódź