Współpraca z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie
Znane nam są potrzeby ośrodków medycznych i bolączki rodziców i dzieci przebywających w szpitalach. W miarę naszych możliwości staramy się pomagać rodzicom i współpracujemy z ośrodkami w zakresie ich modernizacji i rozbudowy.
W ramach współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu, w poniedziałek 28 września mieliśmy możliwość spotkania z Dyrektorem Szpitala p. Maciejem Kowalczykiem oraz prof. Januszem Skalskim i doc. Andrzejem Rudzińskim oraz panią Joanną Szydłowską-Chachuła.


Ze strony Fundacji w spotkaniu uczestniczyły Beata Kulesza, Kasia Parafianowicz i Kasia Pisarik.

Pan Dyrektor przedstawił nam plany rozbudowy i modernizacji ośrodka ze szczególnym uwzględnieniem planów dotyczących kardiologii i kardiochirurgii. My przedstawiłyśmy zakres działania Fundacji oraz naszych oczekiwań i możliwości wsparcia Oddziałów w ramach modernizacji, podkreślając, że celem Fundacji jest finansowanie potrzeb wpływające bezpośrednio na polepszenie komfortu i jakości przebywania w szpitalu dzieci i rodziców. Uzyskaliśmy zgodę na umieszczenie tablic informacyjnych na terenie szpitala, których projekt został przedstawiony w trakcie spotkania i zaakceptowany. Zostałyśmy również oprowadzone po interesujących nas oddziałach i oglądnęłyśmy pomieszczenia, które szpital może i chce przeznaczyć dla rodziców - zwłaszcza dla karmiących matek. Fundacja zobowiązała się do sfinansowania lub znalezienia sponsorów do odnowienia i wyposażenia tych pomieszczeń. Będzie to na pewno bardzo dobre wykorzystanie środków zebranych na rzecz ośrodka Krakowskiego w ramach zbiórek prowadzonych na rzecz Prokocimia przez Fundację.
Na zakończenie wizyty miałyśmy okazję porozmawiać z p. prof. Skalskim, który przekazał nam prawo do umieszczenia, na stronie internetowej Fundacji, swoich dwóch książek - "Kardiochirurgia dziecięca" oraz "Polskie Szkoły Kardiochirurgii". Materiały te będą dostępne już na nowej stronie.