altObchody Światowego Dnia Serca - Bydgoszcz 2009
W tym roku Dni Serca obchodziliśmy w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy pod hasłem "Moje serce w moich rękach".
 
 
 
 
alt  alt
W imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież z 5 oddziałów. Celem spotkania było kształtowanie poprzez zabawę i rozrywki umysłowe aktywnej i świadomej postawy wobec ciała oraz potrzeby zdrowego stylu życia. Wszystkie pytania i konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy zespół miał okazję popisać się wiedzą na temat codziennych zachowań przyjaznych naszym sercom, a także wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w przypadku zatrzymania akcji serca.
 
alt  alt
 
alt  alt
Ostatnie zadanie polegało na wykonaniu kolorowego jadłospisu z uwzględnieniem podstawowych zasad zdrowego żywienia. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pełne ekspresji. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały upominki ufundowane przez naszą Fundację.
 
alt  alt
 
alt  alt
Tego dnia każdy miał powód do radości i zadowolenia ponieważ poprzez zabawę udało nam się przekazać i utrwalić dużą dawkę praktycznej wiedzy przydatnej w codziennym życiu.
 
alt  alt
 
alt 
Opracowała:
Małgosia Sakowska