Obchody Światowego Dnia Serca - Kraków 2009
W niedzielę, 27 września na krakowskim rynku odbyły się obchody Światowego Dnia Serca - impreza organizowana we współpracy z krakowskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Fundacja Serce Dziecka już tradycyjnie wzięła udział w uroczystości.
Uroczystość rozpoczęłą się o 10:30 tradycyjnym spacerem dookoła rynku. Potem na scenie kolejno prezentowały się organizacje i instytucje związane z sercem. Na scenie nie mogło zabraknąć kardiologów i kardiochirurgów dziecięcych, których reprezentowali prof. Skalski, doc. Szydłowski oraz doc. Rudziński. Wraz z nimi na scenie pojawiły się "serduszkowe" dzieci, ich rodzice i przedstawiciele Fundacji Serce Dziecka. Po prezentacjach lekarzy Gosia Sikora, przedstawiciel Fundacji Serce Dziecka w Krakowie, w imieniu dzieci i rodziców podziękowała kardiologom i kardiochirurgom za leczenie i troskliwą opiekę oraz wszystkim darczyńcom, za wsparcie działań Fundacji i przekazanie datków na pomoc dzieciom z wadami serca.
Imprezę można zaliczyć do udanych. Stoisko fundacji jak co roku było doskonale widoczne dzięki kolorowym balonom. Jak co roku balonowe serduszka cieszyły się wielkim powodzeniem i rozchodziły jak ciepłe bułeczki - podobnie zresztą jak fundacyjne kolorowanki i ulotki.
W czasie trawania imprezy prowadzona była kwesta na rzecz kardiochirurgii dziecięcej w Krakowie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich wolontariuszy - rodziców i dzieci - udało się uzbierać trochę pieniążków do puszek, ile dokładnie okaże się po oficjalnym przeliczeniu.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyszły na krakowski rynek i pomogły w przygotowaniu stoiska, kwestowaniu, dmuchaniu i wiązaniu balonów.
Opracowała:
Gosia Sikora