CORDIADA - 2009
Doroczny Ogólnopolski Zjazd Fundacji Serce Dziecka
Zaniemyśl k. Poznania, 21-23 sierpnia 2009.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zjazdu za liczne przybycie, doskonałą zabawę i wspaniałą atmosferę.

 

Szczególnie dziękujemy, tym przedstawicielom oraz uczestnikom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania oraz pomoc podczas zjazdu.
W piątek od samego rana zjeżdżali się uczestnicy spotkania. Oficjalne otwarcie zjazdu rozpoczęliśmy autoprezentacją każdej przybyłej rodziny a potem integracyjną kolacją, na którą każdy przywiózł swoje specjały oraz smakołyki. Przywiezione potrawy były tak dobre, że prosimy o przepisy.
Dzieci bawiły się w podchody oraz dokazywały na placu zabaw, a potem zmęczone odpoczywały oglądając film w letnim kinie pod sosną. Dorośli poznawali i integrowali się w "realu" (większość zna się z forum).
Sobotni poranek rozpoczęliśmy poranną gimnastyką oraz smakowitym śniadankiem, po którym wymaszerowaliśmy na Cordiadę.
Do grona naszych dzieciaków dołączyły także dzieci przebywające na letniej kolonii w Ośrodku charytatywno-wypoczynkowym Caritasu w Zaniemyślu.
Młodzi sportowcy podzieleni na grupy wiekowe zmagali się w wielu konkurencjach min. rzucie piłką do celu, hokejowym slalomie, chodzeniu po cegłach, rzucie obręczami a także w wyścigach.
Rodzice kibicowali, a wolontariusze Dr Clown�a dopingowali zawodników.
Rywalizacja była zacięta, wszyscy zostali odznaczeni złotymi medalami za zaangażowanie i ducha walki. Z uśmiechem i wielką radością dzieci odbierały dyplomy i nagrody.
Po wyczerpujących zmaganiach sportowych i ciepłym obiedzie dzieciaki odpoczywały, a rodzice wysłuchali ciekawego wykładu Kasi Jesionowskiej "W zdrowym ciele zdrowy duch" na temat prawidłowej i zbilansowanej diety dzieci i dorosłych z wadami i chorobami serca.
Wykład o zdrowym żywieniu można pobrać klikająć na poniższe linki:
Słuchając wykładu o jedzeniu wszyscy poczuliśmy się głodni i z wielka ochotą ruszyliśmy aby przyszykować ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Zabawa przy ognisku bardzo szybko się rozkręciła za sprawą karaoke, które było kulminacyjną częścią wieczoru. �piewy i tańce trwały do rana.
Najgłośniej śpiewały nasze "GUCH-e"
Niedziela była dniem spokoju i relaksu. Po mszy świętej w intencji dzieci z wadami serca przeprawiliśmy się promem na wyspę Edwarda Raczyńskiego. Pogadankę o historii wyspy oraz quiz dla dzieci poprowadziła Danusia Kopeć, której serdecznie dziękujemy. I choć nie znaleźliśmy ukrytego przed laty na wyspie skarbu spędziliśmy miłe, słoneczne przedpołudnie.
Nad bezpieczeństwem dzieci oraz rodziców czuwała "maskotka" zjazdu Diana
Zdjęcia oraz film ze zjazdu będą rozsyłane do uczestników zjazdu pocztą.