altMinister Zdrowia Ewa Kopacz znalazła się na pierwszym miejscu Listy Stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia.


Laur Minister Zdrowia wręczyła podczas uroczystej Gali Stu Magda Sowińska, redaktor naczelna Pulsu Medycyny i Pulsu Farmacji.
Lista Stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia w Polsce w 2009 roku nie przyniosła wielkich niespodzianek, ale przetasowań jest wyjątkowo dużo. Po zsumowaniu głosów, które eksperci powołani przez "Puls Medycyny" i "Puls Farmacji" oddali na kandydatów oceniając ich dokonania w ubiegłym roku, reputację zawodową, sieć powiązań i wpływów oraz siłę publicznego oddziaływania, okazało się, że to minister zdrowia Ewa Kopacz rozdawała karty w 2009 r.

Tuż za nią uplasowali się Marek Balicki i Janusz Kochanowski. Bardzo wysoko na Liście Stu znaleźli się lekarze, profesorowie Alicja Chybicka, Marian Zembala, Andrzej Szczeklik i Jan Lubiński. Szóste miejsce zajął ustępujący ze stanowiska szefa samorządu lekarskiego Konstanty Radziwiłł. Pierwszą dziesiatkę zamykają: Jakub Szulc, wiceminister zdrowia i Jacek Grabowski, były wiceprezes ds. medycznych Narodowego
Funduszu Zdrowia.