alt
Zjazd w Zbierzowie k. Krakowa
W sobotę, 7 sierpnia 2010 w Zabierzowie koło Krakowa odbyło się regionalne spotkanie rodzin dzieci z wadami serca organizowane w ramach programu aktywizacji zdrowego trybu życia – Cordiada 2010.
W spotkaniu, które odbyło się na Rogatym Ranczu, uczestniczyło 20 rodzin z Polski południowej. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. W czasie zabaw w wiosce indiańskiej serduszkowe wojowniczki i serduszkowi wojownicy mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, łowieniu ryb, ujeżdżaniu mustaga, rzucie lassem na bizonie rogi oraz w wyścigach na trzyosobowych czejeńskich nartach. Dzieci mogły również przejechać się na kucyku, a co odważniejsi mogli dosiąść dużego konika.
Ci, którzy wolą konie mechaniczne mogli przejechać się kładem, a mali kierowcy sprawdzili swe umiejętności kierowania pojazdami podczas jazdy samochodzikami. Dzieci szalały też się na trampolinie i dmuchanym zamku.
Dla miłośników zwierząt dostępne było mini zoo, dzieciaki nie tylko obserwowały zwierzątka, ale również pomagały w ich karmieniu.
Było też ognisko, podczas, którego mali, głodni Indianie upiekli sobie kiełbaski (przy dużej pomocy indiańskich rodziców).
Spotkanie trwało do późnego popołudnia. Dla uczestników była to doskonała okazja, aby wymienić swoje doświadczenia związane z wychowywaniem dziecka z wadą serca, podzielić się radościami, smutkami i wątpliwościami, spotkać forumowych przyjaciół w „realu” oraz nawiązać nowe znajomości.
altaltaltaltaltalt