altII Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej
Fundacja Serce Dziecka wpiera inicjatywę II Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się w dniach 17 – 19 września w katowickim „Spodku”.
 
W dniach 17-19 września już po raz drugi odbędzie się Memoriał Agaty Mróz – Olszewskiej.  Impreza, która nie tylko upamiętnia jedną z najwybitniejszych polskich siatkarek, ale przede wszystkim angażuje się w propagowanie bezcennych wartości dla ludzkiego życia. Honorowy Patronat nad imprezą objęły: Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsa.
Agata Mróz-Olszewska - Złota medalistka mistrzostw Europy z roku 2003 i 2005, a także dwukrotna mistrzyni Polski w barwach BKS Stali Bielsko-Biała i Hiszpanii z Gruppo 2002 Murcia stała się symbolem walki o życie i pomoc innym. Jej postawa przyczyniła się do propagowania honorowego oddawania krwi i szpiku kostnego.
II Memoriał jej imienia to nie tylko turniej narodowych reprezentacji piłki siatkowej kobiet, ale przede wszystkim akcja krwiodawstwa i rejestracja potencjalnych dawców szpiku, organizowana przez regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
alt
PROGRAM

Atrakcje sportowe:
Rozgrywki narodowych reprezentacji piłki siatkowej kobiet. Polski Związek Piłki Siatkowej zabezpieczył udział reprezentacji Czech, Chorwacji, Serbii i Polski. Turniej, nad którym patronat objęła Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej, będzie rozgrywał się o puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Atrakcje artystyczne, o które zadbają:
    Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
    Zespół Feel
    Kabaret Rak
    Podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Prezentacje fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz pomocy innym, w tym m.in.:
    Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
    Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”
    Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
    Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi
    Fundacja Serce Dziecka
    i inne

Przewidziany jest również szereg innych atrakcji, takich jak:
    pokazy ratownictwa
    udzielania pierwszej pomocy
    pokazy sprawnościowe wojska
    atrakcje plastyczne dla dzieci i młodzieży
    wręczenie statuetek, medali i nagród uczestnikom Memoriału i zasłużonym  honorowym krwiodawcom

czytaj więcej na MemoriałAgaty