alt
1.07 - od dziś Polska rozpoczyna prezydencję w UE
Przez najbliższe pół roku nasz kraj stanie się areną wielu wydarzeń kulturalnych i politycznych. Wiele będzie dziać się również w dziedzinie opieki zdrowotnej.


W okresie naszego przewodnictwa w Unii Europejskiej będą realizowane działania zmierzające do zmniejszania różnic w zdrowiu pomiędzy krajami UE poprzez promocję właściwego odżywiania i aktywności fizycznej.
Federacja Pacjentów Polskich, której nasza Fundacja jest członkiem, będzie natomiast gościła w lipcu Europejskie Forum Pacjentów (ang. European Patient Forum). W dniach 12-13 lipca w Warszawie odbędzie się Konferencja poświęcona prawom i potrzebom pacjentów w podeszłym wieku. W trakcie tego wydarzenia będą również omawiane najnowsze uregulowania prawne w Unii Europejskiej dotyczące ochrony zdrowia. W Konferencji weźmie udział również przedstawiciel naszej Fundacji, a o jej przebiegu i przekazanych tam treściach poinformujemy oczywiście na naszej stronie. Gdyby jednak ktoś z Was już dzisiaj był zainteresowany zakresem działań Europejskiego Forum Pacjentów bądź wchodzącymi w życie dyrektywami unijnymi w zakresie zdrowia to zapraszamy na stronę internetową - http://www.eu-patient.eu/