altŚwiatowy Dzień Serca
Fundacja Serce Dziecka gościła 25 września na Rynku w Krakowie oraz w Sopocie podczas kolejnych obchodów Światowego Dnia Serca.
 

„Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce” to hasło, obchodzonego w Polsce po raz ósmy Światowego Dnia Serca, którego centralne obchody odbyły się na Molo w Sopocie w niedzielę 25 września 2011r. Wiele atrakcji przygotowano również na Rynku Głównym w Krakowie. Fundacja Serce Dziecka gościła w obu tych miejscach zapewniając gry i zabawy dla najmłodszych związane z sercem i zdrowym stylem życia.
 
Ideą imprezy jest zachęcenie Polaków do zadbania o kondycję swojego serca i serc najbliższych poprzez propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.
W kliku plenerowych sesjach specjaliści z zakresu medycyny, dietetyki, profilaktyki oraz rehabilitacji i edukacji zdrowotnej zwracali uwagę min. na problemy związane z:
- nadciśnieniem tętniczym krwi
- nadwagą i otyłością
- wpływem cukrzycy na układ krążenia
- zgubnymi skutkami podwyższonego poziomu cholesterolu
- szkodliwością palenia
 
Obchody Dni Serca w Sopocie
W ustawionych na Molo stoiskach i namiotach oraz specjalnych Med-busach można było dokonać pomiaru ciśnienia krwi, cholesterolu, poziomu cukru, wykonać EKG, a także Echo Serca.
Na stoisku Fundacji panował ogromny ruch. Dzieci brały udział w quizach, malowały piękne obrazki, puszczały bańki mydlane i oczywiście wykonywały ćwiczenia dla usprawnienia swoich serc.
Sympatyczne Panie Pielęgniarki z Kliniki Kardiochirurgii w Gdańsku dokonywały pomiaru ciśnienia krwi zarówno dzieciom jak i dorosłym informując jednocześnie o zagrożeniu związanym min. z podwyższonym ciśnieniem. Dawały również wskazówki jak przeciwdziałać chorom serca. Każdy kto odwiedził nasze stoisko mógł częstować się pysznymi jabłkami i śliwkami. Zachęcaliśmy w ten sposób do zmiany nawyków żywieniowych by poprawić kondycję swojego serca.
Podczas imprezy nasze fundacyjne dzieci zachęcały do wsparcia działań Fundacji by doposażyć Klinikę Kardiochirurgii w Gdańsku tak by jak najlepiej umilić pobyt dzieci w szpitalu. Chętnych do wsparcia nie brakowało. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspieranie naszych działań i wspólne obchodzenie Światowego Dnia Serca.
Podczas Obchodów Święta Serca nie zabrakło artystycznej oprawy imprezy. Agata Młynarska i Tomasz Galiński, którzy prowadzili imprezę wraz z zaproszonymi gośćmi zachęcali do uprawiania sporu i stosowania diety. A atrakcji było wiele - pokazy Mistrzów Świata w Hip Hop new style, pokaz tańca Izabeli Janachowskiej i Roberta Kochanka, pokaz fitness Marioli Bojarskiej-Ferenc oraz występy dzieci z Centrum Uśmiechu Fruktaki. Aktorki Katarzyna Skrzynecka, Joanna Kurowska i Olga Bończyk opowiadały jak dbać o piękny wygląd i zgrabną sylwetkę.
Obchody Światowego Dnia Serca w Sopocie zakończył wspaniały koncert Robert Rozmus Show

  

   

  

  

  

Obchody Dni Serca w Krakowie
Stoisko Fundacji Serce Dziecka na Rynku Głównym w Krakowie już od wczesnych godzin porannych cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających pragnących zasięgnąć informacji o wadach serca.

Do udziału w tym wydarzeniu Fundacja Serce Dziecka zaprosiła Fundację Dr Clowna dzięki, którym najmłodsi mogły się przenieść w zaczarowany świat magii.

Zorganizowany przez nas kącik dla najmłodszych wraz z ogromnym kilkunastometrowym arkuszem papieru cieszył się ogromnym powodzeniem.
Na papierze rozwiniętym na Krakowskim Rynku najmłodsi umieszczali swoje serduszkowe rysunki.

W Dniu Serca wzięli udział również lekarze zajmujący się leczeniem małych serduszek, którzy po godzinie 13.00 zostali zaproszeni na scenę gdzie mali podopieczni Fundacji Serce Dziecka wręczyli dyplomy i podziękowania za uratowane serduszka. Wśród lekarzy byli Prof. Janusz Skalski, Prof. Andrzej Rudziński, Pof. Lesław Szydłowski, Dr Lidia Tomkiewicz-Pająk oraz Dr Anna Prokop-Staszkiewicz. Dzieki nim nasze dzieci mają szansę na normalne życie.

Stoisko Fundacji Serce Dziecka było odwiedzane do późnych godzin popołudniowych a zabawom dzieci nie było końca.

Bardzo dziękujemy organizatorom Dnia Serca w Krakowie za zaproszenie do udziału w jakże ważnym wydarzeniu.
Miło nam, ze Fundacja Dr Clowna przyjeła nasze zaproszenie i liczymy, że bedzie to początek wspaniałej współpracy.

 
 
alt  alt
 
alt  alt

alt   alt

alt  alt