SPOTKANIE WOLONTARIUSZY FUNDACJI SERCE DZIECKA (11-12 listopada)
relacja ze spotkania
Miniony długi weekend był dla wielu z nas czasem odpoczynku i słodkiego lenistwa, jednak dla osób związanych z Fundacją Serce Dziecka upłynął on pod znakiem spotkania zorganizowanego dla Przedstawicieli i Wolontariuszy w naszej siedzibie. W piątek i sobotę w licznym gronie wspólnie dyskutowaliśmy o możliwościach wypracowania nowych działań efektywniej wspierających Fundację oraz jej podopiecznych. Całe spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania dotychczasowych dokonań i działań Fundacji. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w zabawie integracyjnej, dzięki czemu wszyscy bardzo szybko się poznali i zapamiętali swoje imiona. Kolejnym punktem programu było wskazanie zadań wykonywanych do tej pory przez Przedstawicieli i Wolontariuszy Fundacji Serce Dziecka. Zastanawialiśmy się też nad skojarzeniami związanymi z pojęciem wolontariusz i przedstawiciel oraz różnicami istniejącymi pomiędzy nimi. W burzliwej dyskusji doszliśmy do wniosku, że Przedstawiciel osobiście i emocjonalnie utożsamia się z misją Fundacji i jest gotowy systematycznie i odpowiedzialnie pracować na jej rzecz. Później wszyscy uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy z których każda dostała temat przedsięwzięcia organizowanego na rzecz Fundacji bądź jej podopiecznych. Zadaniem każdej grupy było określenie roli Przedstawicieli, wolontariuszy oraz wsparcia ze strony Fundacji w omawianym działaniu. Okazało się, że wszystkie grupy miały bardzo dużo pomysłów i spostrzeżeń, dlatego omówienie tego zadania musieliśmy odłożyć na następny dzień.

Po ciężkim, ale owocnym dniu wyruszyliśmy na zasłużoną kolację, gdzie dokończyliśmy wiele rozpoczętych wcześniej dyskusji. Ponadto, mieliśmy okazję do dalszego poznania i wzajemnej wymiany doświadczeń. W sobotę w dobrych humorach kontynuowaliśmy dyskusję nt. sposobu angażowania przedstawicieli i wolontariuszy w działania Fundacji Serce Dziecka. Pojawiło się też wiele nowych pomysłów dotyczących zbierania środków, czy akcji integrujących dzieci z wadami serca oraz ich rodziny. Rozmowy były tak intensywne i ciekawe, że nawet nie zauważyliśmy kiedy nasze spotkanie dobiegło końca i wszyscy musieliśmy się pożegnać. Mamy nadzieję, że te dwa wspólnie spędzone dni będą owocować w wiele nowych akcjach i inicjatywach podejmowanych przez Przedstawicieli i wolontariuszy. Ufamy też, że osoby obecne na spotkaniu zarażą ideą pomagania także innych wolontariuszy dzięki czemu będziemy mogli efektywnej działać. 

 


Kilka słów o naszych Wolontariuszach i Przedstawicielach:

Anna Tarkowska – Przedstawiciel - Gdańsk
- mama Adama (AS, MI)/ ur. 2003 i Filipa
- z Fundacją od 2004 r.
- pochodzi z Gdańska
- zawodowo związana jest ze strzelectwem myśliwskim i sportowym
- hobby: fotografia, podróże, dobry film

Agnieszka Sołtys – Czech – wolontariusz - Legionowo
- mama Kacperka 4,5 roku (złożona wada serca) po trzech operacjach
- związana z ośrodkiem w Łodzi
- z zawodu geodeta, pracująca w instytucji państwowej
- lubi dobrą książkę, kino, czas wolny spędza na zabawie z synem

Harald Brociek – wolontariusz – Sandomierz
- tata Sebstaiana z TOF
- kieruje się słowami „człowiek na świecie nie jest sam, chciałbym pomóc rodzicom, którym urodziło się dziecko z wadą serca”
- zainteresowania wszechstronne z uwzględnieniem medycyny
- zawodowy kierowca, miłośnik sportów motorowych


Rafał Labuda – Przedstawiciel – Gdańsk
- tata Bartosza 9 lat - zapalenie wsierdzia, VSD
- z Fundacją związany od 2006 r.
- Przedstawiciel Fundacji
- zainteresowania: żeglarstwo, biegi, fotografia


Marek Macioszek – wolontariusz - Warszawa
- Tata 2-letniej Marcelinki, wada AS, VD, PDA
- prywatnie od 12 lat pracuje jako bankowiec
- miłośnik żeglarstwa, nart i wielu innych dziedzin sportu

Gosia Sikora – Przedstawiciel – Kraków
- Mama Tosi (HLHS)
- Przedstawiciel Fundacji, członek Rady Fundacji
- hobby: podróże, górskie wędrówki, fotografia, obróbka zdjęć

Katarzyna Roszak – Przedstawiciel – Kraków
- mama Zuzi (TOF) 9 lat i Wiktorii 2 lata
- jest Przedstawicielem Fundacji ma Pomorzu (Gdańsk)

Anna Wcisło – wolontariusz - Katowice
- mama Nicolki (zwężenie zastawkowe i odzastawkowe aorty, niedomykalność II st.) i zdrowego Igorka
- zajmuję się domem i wychowaniem dzieci
- chciałabym odwdzięczyć się za pomoc udzieloną przez Fundację – zostać wolontariuszem Fundacji
- lubi pomagać innym, wspierać

Anna Bogucka – wolontariusz- Koło
- zamieszkała w Kole w Wielkopolsce
- mama dwóch chłopców, zdrowego Daniela (16 lat) i Dawidka z zespołem Ebsteina (13 lat)

Agnieszka Piestrzeniewicz – Przedstawiciel - Łódź
- mama Wiktorii 10 lat i Bartka 5 lat (HLHS)
- po III etapie leczenia w Łodzi
-mieszka w Łodzi
- monitoruje konto Fundacji na Naszej Klasie
- z Fundacją związana od 4 latZAPROSZENIE NA SPOTKANIE WOLONTARIUSZY
FUNDACJI SERCE DZIECKA (11-12 listopada)

Jeżeli nie jest ci obcy los dzieci z wadami serca i chciałbyś zaangażować się w działania prowadzone przez Fundację Serce Dziecka, zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 11-12 listopada (pt – sob) w naszej siedzibie przy ul. Narbutta 27/1, Warszawa.

W ciągu dwóch dni warsztatów będziemy dyskutować o dotychczasowych działaniach realizowanych przez naszych wolontariuszy. Zastanowimy się też w jaki sposób rozszerzyć naszą współpracę z osobami, które chcą pomagać dzieciom z wadami serca, ich rodzicom, nastolatkom i dorosłym dotkniętym chorobą serca. Mamy nadzieję, że podczas dyskusji lepiej się poznany i wspólnie wypracujemy nowe sposoby wykorzystania naszego potencjału, efektem czego będzie skuteczniejsza pomoc potrzebującym.

Jeśli chcesz wziąć udziału w naszym spotkaniu serdecznie prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny 783 505 012.
Chęć przybycia prosimy potwierdzić do 7 listopada.