DZIEŃ SERCA W ZSP W CZERNIEJEWIE
W ZSP w Czerniejewie tradycyjnie już obchodziliśmy Światowy Dzień Serca. W dniu 23 września była audycja radiowa w szkolnym radiowęźle, przygotowana przez Szkolne Koło PCK.
Uczniowie z najmłodszych klas rozmawiali ze swoimi Wychowawcami o higienie jamy ustnej, zdrowej diecie , aktywności fizycznej oraz anatomii człowieka. Wszystko po to, by wyjaśnić jakie czynniki mają istotny wpływ na zdrowie serca. Uczniowie kolorowali rysunki, które posłużyły do przygotowania wystawy. Uczniowie klasy III A przygotowali ponadto własne rysunki dotyczące serca i zdrowia.
Przypomnieliśmy też książki kucharskie z ubiegłego roku szkolnego. Stąd nasi uczniowie czerpali pomysły na wykonanie zdrowych potraw. Na zdjęciach są pokazane potrawy wykonane przez klasę II A i III A oraz nasi uczniowie przy pracy
Klasy I A i I B wykonały kukiełki z warzyw i owoców widoczne powyżej.W czasie zajęć rozmawialiśmy także o konieczności zażywania ruchu na świeżym powietrzu i kulturze spożywania posiłków: by nie jeść „ byle co i byle gdzie”.

KONKURS WIEDZY O SERCU I ZACHOWANIACH PROZDROWOTNYCH DLA KLAS IV-VI
30 września odbył się konkurs wiedzy dla klas IV-VI. Wybrani uczniowie, reprezentujący klasy , rozwiązywali test, który w znacznej części był testem wyboru. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców na każdym poziomie klas. Zwyciężyli: Martyna Kosińska z klas czwartych, Dobrochna Domachowska z klas piątych oraz Katarzyna Wachowska z klas szóstych. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Fundacji Serce Dziecka oraz Stowarzyszenia Lux Cordis. Nagrodami były : dyplomy, kalendarze, książki, kolorowanki, słodycze i przybory szkolne.
Fundacja Serce Dziecka i Stowarzyszenie Lux Cordis są organizacjami pożytku publicznego, które wspomagają leczenie dzieci z chorobą kardiologiczną oraz pomagają rodzinom chorych dzieci, które niejednokrotnie borykają się z trudnościami materialnymi z powodu długotrwałej choroby dziecka.
Jako organizator bardzo dziękuję wszystkim Wychowawcom klas I-III za pomoc w realizacji zajęć i wystawy oraz uczniom i Wychowawcom klas IV-VI za przygotowanie do konkursu.

DZIĘKUJĘ RODZICOM UCZNIÓW KLAS I-III NASZEJ SZKOŁY ZA PRZEKAZANIE WARZYW I OWOCÓW Z OGRÓDKÓW PRZYDOMOWYCH NA WYSTAWĘ ORAZ POMOC W PRZYGOTOWANIU PRZEPISÓW KULINARNYCH I ZAKUPIENIE PRODUKTÓW POTRZEBNYCH DO REALIZACJI ZAJĘC Z ZAKRESU ZDROWEGO ŻYWIENIA.

Danuta Kopeć