GRAMY RAZEM Z WOŚP-relacja

alt
Sztab „SERCE DZIECKA” - nasi wolontariusze na lotnisku im. Fryderyka Chopina


To już 7 finał kiedy sztab powołany przy Fundacji Serce Dziecka zbiera dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab „Serce Dziecka” liczy w tym roku 90 wolontariuszy i jest to jeden z większych sztabów. Tegoroczny, 21. Finał WOŚP zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci - i po raz pierwszy - godną opiekę medyczną dla seniorów.
Nasz Fundacyjny dzień rozpoczął się od audycji w Radio Dla Ciebie. Opowiadaliśmy jak powstała Fundacja, o naszych podopiecznych – dzieciach z wadami serca, pomocy jakiej im udzielamy, działaniach informacyjnych o wadach serca ich diagnozowaniu i leczeniu a także, że gramy razem z Orkiestrą, żeby w ten sposób podziękować za sprzęt, którym leczeni są również podopieczni Fundacji.
Już od kilku lat naszym głównym miejscem zbiórki jest lotnisko im. Fryderyka Chopina. Puszki zapełniały się nie tylko brzęczącymi monetami i banknotami, ale również walutą obcą. Do puszek wrzucali wszyscy – pasażerowie, piloci i stweardesy, straż graniczna, policja, pracownicy lotniskowych barów, kiosków i sklepów. Po południu wizyta w studio TVP, gdzie z profesorem Bohdanem Maruszewskim rozmawiamy o wsparciu Fundacji dla dzieci z wadami serca i dla WOŚP. Dzień kończy się pracowitym liczeniem zebranych środków. Oj działo się działo.

altalt
altalt
altalt
altalt
altalt
altalt
altalt
altalt