Ministerstwo Zdrowia wspomaga zakup Płuco Serca

Z radościa informujemy, że Ministerstwo Zdrowia pzeznaczyło specjalne środku na zakup aparatu Płuco-Serca dla Kliniki kardiochirurgii  ICZMP

W odpowiedzi na apel Kliniki Kardiochirurgii ICZMP oraz Fundacji Serce Dziecka o pilnej potrzebie zakupu aparatu do krążenia pozaustrojowego Minister Zdrowia przeznaczył środki specjalne w kwocie 600.000 zł. Aparat został już zakupiony i powinien trafić do kliniki w połowie grudnia 2014 r.. Aby nowopowstały blok operacyjny miał pełne, zgodne ze standardami zabezpieczenie sprzętowe potrzebne sa dwa aparaty do krążenia pozaustrojowego.

Drugi aparat jest kupowany z środków zebranych w ramach zbiorki publicznej prowadzonej przez Fundację Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi „Mamy serce”. Do apelu o pomoc wlączyła się Fundacja Serce Dziecka, Fundacja Radia Zet, Fundacja Polsat, Firmy Lotto i PGE. Wszystkim darczyńcowm i ofiarodawcom dziękujemy za bardzo szybką reakcję i wielką hojność. Dzięki temu niebawem zostanie otwarta kolejna sala operacyjna!!!


alt