Turnus 2017 relacja

podsumowanie turnusu Dąbki 2017Turnus Dąbki 2017 - Relacja

 

 

1 lipca był to dzień od dawna wyczekiwany przez uczestników Turnusu Klimatyczno-Rehabilitacyjnym Dąbki 2017. Przez cały weekend nasza serduszkowa rodzina zjeżdżała do ośrodka. Witaliśmy znanych z poprzednich turnusów uczestników oraz nowe twarze.

Celem wyjazdów jest propagowanie aktywności fizycznej i integracji dzieci, rodziców i lekarzy oraz zmiana klimatu, by wzmocnić nasze serca latem. Turnusy stały się obowiązkowym punktem działalności fundacji. Cieszy nas tak duże zainteresowanie. Już kilkanaście minut po uruchomieniu formularza zgłoszeniowego wszystkie miejsca zostały zajęte.

Wspólny wyjazd to okazja do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń, rehabilitacji i nauki oraz wspaniałej zabawy i wypoczynku.

Rehabilitacja to podstawa wyjazdu. Jedną z kluczowych form zajęć była  „Terapia sensoryczna’, gdzie rodzice ćwiczyli wraz ze swoimi pociechami nabywając umiejętności by moc ćwiczyć z dziećmi przez cały rok. W czasie, kiedy w Sali konferencyjnej odbywały się zajęcia sensoryczne, w sali gimnastycznej piętro wyżej prowadzony były zajęcia gimnastyczne. Dzieci  były niezwykle zaangażowane podczas aktywności, a to wszystko dzięki różnorodnym ćwiczeniom. Zabawy ruchowe i ćwiczenia odbywały się także na basenie, pod bacznym okiem ratowników.

Kurs Pierwszej Pomocy odbywa się na każdym naszym turnusie po to, by rodzice nabrali umiejętności, jak zareagować w chwili gdyby coś niepokojącego działo się z ich dzieckiem. Zajęcia prowadzą ratownicy medyczni, a każdy uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia kursu. Zajęcia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej. Duże zainteresowanie wzbudziły fantomy, które przez dodatkową elektronikę pokazywały czy resuscytacja jest prawidłowo wykonywana.

Spotkanie z Hertusiem - maskotką fundacyjną było codzienną atrakcja dla dzieci. Niezwykle zainteresował naszych podopiecznych, którzy nie chcieli odstąpić go na krok i wciąż domagały się zabawy.

Turnusowy bal to atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Przygotowania do balu rozpoczęły się dwa dni wcześniej szyciem strojów. Rodzice okazali się niezastąpieni i dzięki połączeniu wspólnych sił,  powstały przepiękne suknie i kostiumy. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem mody uszytych strojów, po którym rozpoczęło się muzyczno-taneczne szaleństwo.  Dzieci nie opuszczały parkietu do ostatnich dźwięków muzyki. O atmosferę i przebieg zadbał profesjonalny DJ.

Piaskowe budowle na plaży to wspaniała i emocjonująca rozrywka dla wszystkich uczestników. Tematem tegorocznych budowli były "zwierzęta małe i duże". Do konkursu stanęły cztery drużyny i w ruch poszły łopaty, wiadra, wiaderka i foremki. Fantazji i zapału nie zabrakło. Jury, po długich i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców:

W kategorii „ Współpraca i inwencja twórcza” I miejsce – „Wesołe Ośmiorniczki” 

W kategorii Dokładność i precyzja odwzorowania I miejsce – „Koniki Morskie”

W kategorii „Maksymalizacja i ilość aktywistów” I miejsce – „Rybki z ferajny”

W kategorii „Różnorodność i kreatywność” I miejsce – „Monster ZOO”

Podchody to czas, kiedy znowu pojawia się możliwość integracji i współpracy. Wszystkie ekipy zdały egzamin, zdobywając nagrody.

Budowanie latawca Rodzice mogli sobie przypomnieć zajęcia techniczne z czasów szkoły, a młodsi czynnie pomagali i cieszyli się podczas dekorowania swojego modelu. Następnego dnia na plaży odbył się pokaz, ale tez i sprawdzian który latawiec wzbije się i utrzyma w powietrzu. Było to nielada zadanie, bo wiatr tego dnia był bardzo silny. Zabawa jednak była przednia, a latawce podziwiali liczni plażowicze. 

Koło fortuny - gra zespołowa w pytania i zadania do wykonania. Wieczór gier planszowych, wieczorki filmowe, sesje zdjęciowe, zachody słońca, wspólne spacery, słodkie niespodzianki to pozostałe turnusowe atrakcje. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniale spędzony czas. Szczególne podziękowania należą się naszej załodze, która czuwała nad sprawną organizacją i codzienną opieką. Ilono, Agnieszko, Wiolu, Kasiu i Łukaszu bardzo Wam dziękujemy. 

Do zobaczenia za rok !

Zapraszamy do podsumowania Turnusu Dąbki 2017 w wersji animowanej: