IKEA wspomaga Fundację

IKEA pomaga

IKEA Janki i wolontariusze z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. płka S. Królickiego w Izabelinie wspierają dzieci z wadami serca, podopiecznych Fundacji Serce Dziecka

 

 

W grudniowe weekendy uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. płka S. Królickiego w Izabelinie, jako wolontariusze Fundacji Serce Dziecka organizują w ramach akcji  IKEA „Let’s Play” różne aktywności dla klientów IKEA Janki. Propagują wiedzę o Fundacji Serce Dziecka i potrzebach dzieci z wadami serca, zachęcają klientów do zakupu w IKEA zabawek, które wspólnie z pracownikami IKEA Janki przekażemy dzieciom z Kliniki Kardiologii Szpitala Pediatrycznego WUM oraz podopiecznym Fundacji Serce Dziecka. Od początku grudnia wolontariusze Fundacji zorganizowali w IKEA Janki:

  • 2 i 3 grudnia warsztaty pierwszej pomocy, w czasie których uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod kierunkiem Pani Anny Ordon uczyli dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. W tym samym czasie we wnętrzach działu dziecięcego Panie Anna Szugzda-Baran, Iwona Zaleska-Rolewicz i Małgorzata Słomczyńska wraz z wolontariuszami czytały bajki o pluszowych zwierzątkach z IKEA i kolorowały z dziećmi kolorowanki przedstawiające bohaterów czytanych bajek.
  • 9 grudnia odbyły się warsztaty dla klientów, w czasie których Panie Anna Szugzda-Baran i Małgorzata Słomczyńska wraz z wolontariuszami robiły kartki z życzeniami dla podopiecznych Fundacji Serce Dziecka oraz dzieci, które Święta spędzą w szpitalu.

To już za nami!

Przed nami jeszcze!

W weekend 16 i 17 grudnia kolejna akcja. Tym razem, „Gdzie żyją zwierzątka z IKEA?” Inicjatorką wydarzenia jest Pani Iwona Zaleska-Rolewicz, która wraz Panią Małgorzatą Słomczyńską i wolontariuszami opowie o tym, gdzie na prawdę można spotkać zwierzątka, które zamieniły się w zabawki dostępne w IKEA. Dowiemy się jakie jest ich naturalne środowisko życia. Sprawdzimy również, w której książce można przeczytać o przygodach zwierzątek z IKEA.

Grudniowe spotkania w IKEA Janki zakończy wspólna wizyta w Klinice Kardiologii Szpitala Pediatrycznego WUM. To już trzecie Święta podczas, których podarujemy dzieciom z wadami serca pluszaka, tym razem także kartkę z życzeniami.

Koordynatorem wszystkich wydarzeń w ramach grudniowych spotkań w IKEA Janki jest Małgorzata Słomczyńska.