Dr Zbigniew Kordon wyróżniony w Plebiscycie Hipokrates Małopolski 2018

Ze szczególną uwagą śledziliśmy przebieg tegorocznego konkursu Hipokrates Małopolski. Jednym z nominowanych lekarzy w kategorii Kardiolog Roku był Dr Zbigniew Kordon, zajmujący się małymi pacjentami w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Czytaj więcej...

Prestiżowe wyróżnienie dla Profesora Tomasza Mroczka

Prof. Tomasz MroczekPrestiżowe wyróżnienie dla Profesora Tomasza Mroczka.

  

 

 

Czytaj więcej...

VII Konferencja Akademia Serca – Relacja

Czy każdą wadę można wyleczyć? Jak powstaje nadciśnienie płucne i jak się je leczy? O tych i innych zagadnieniach związanych z wadami serca dyskutowali uczestnicy VII Konferencji Akademia Serca poświęconej problemom dzieci z wadami serca. 27 i 28 października w budynku Rondo1 w Warszawie otrzymaliśmy potężną dawkę wiedzy!

Czytaj więcej...

Nie żyje Earl Bakken

Nie żyje Earl Bakken (1924-2018)

Czytaj więcej...

RODO w służbie zdrowia - polecamy przewodnik

Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Cyfryzacji przygotowały poradnik, w którym odpowiadają na najczęściej zadawane pytania dotyczące przetwarzania danych osobowych w systemie ochrony zdrowia.

Czytaj więcej...

Zadbaj o serce – 5 porad

O serce trzeba dbać – nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Z okazji Światowego Dnia Serca proponujemy kilka zasad, które pomogą nam utrzymać serce w dobrej kondycji na co dzień. Nie tylko od święta.

Czytaj więcej...

„Na zdrowo, na wesoło, na sportowo”

Na zdrowo na wesoło na sportowo konkurs

"Na zdrowo, na wesoło, na sportowo” - zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie

Czytaj więcej...

Techniki radioizotopowe pomagają wcześniej wykryć choroby serca

Zastosowanie technik radioizotopowych w diagnostyce chorób serca pozwala na precyzyjne i bezpieczne wykrycie schorzeń układu sercowo-naczyniowego już na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Jest przy tym dobre dla pacjenta i efektywne kosztowo.

Czytaj więcej...

Kształcenie dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – między teorią a praktyką

DZIECI Z ORZECZENIEM O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI W SZKOLE

W myśl ustaw i rozporządzeń, wydawanych przez Ministerstwo Edukacji, ustawowym obowiązkiem państwa i systemu oświaty jest zapewnienie możliwości pobierania nauki we wszystkich typach szkół przez dzieci i młodzież niepełnosprawną i otoczenie jej odpowiednią opieką. Jak sytuacja wygląda w praktyce?

Czytaj więcej...