ICD – anioł stróż o wysokiej mocy

Wszczepiany pacjentom o wysokim ryzyku nagłego zatrzymania krążenia kardiowerter-defibrylator (ICD) ostrzeże i zainterweniuje w przypadku wystąpienia groźnej dla życia arytmii komorowej. Jak działa urządzenie ratujące życie, jak przygotować się do zabiegu, czy życie po wszczepieniu wygląda inaczej – mówi dr hab. med. Adam Sokal z Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Czytaj więcej...

Wesprzyj Serce Dziecka w programie Klubu Rossmann

Fundacja Serce Dziecka weźmie udział w tegorocznej edycji programu "Pomagamy jak umiemy" organizowanej przez Rossmann Polska!

Czytaj więcej...

Warsztaty pracy z blizną

Serdecznie zapraszamy na warsztaty pracy z blizną metodą ScarWork, które poprowadzi certyfikowany terapeuta i szkoleniowiec - Pan Wojciech Cackowski.

Czytaj więcej...

Organizacje Społeczne. To działa!

27 lutego obchodzimy Dzień Organizacji Społecznych. To dla nas i dla innych organizacji świetna sposobność, żeby pochwalić się swoją działalnością. Dlatego postanowiliśmy włączyć się w kampanię portalu ngo.pl pokazującą, co robią organizacje w całej Polsce i jakie to przynosi efekty.

Czytaj więcej...

WIELCY ARTYŚCI – MAŁYM PACJENTOM

15 marca w auli Politechniki Warszawskiej odbędzie się niezwykły koncert WIELCY ARTYŚCI - MAŁYM PACJENTOM, z którego dochód zostanie przeznaczony na modernizację Centrum Zdrowia Dziecka. 

Czytaj więcej...

Pod rękę z seniorem: profesjonalizacja zawodu opiekuna osób starszych

Niemal 1/4 Polaków to osoby po 60. roku życia.W ciągu dekady w wiek senioralny wejdzie już co trzeci z nas. W 2050 roku aż 40% mieszkańców naszego kraju będzie seniorami - Polska stanie się jednym z  najstarszych społeczeństw europejskich, a Europa „najstarszym” kontynentem świata. Konsekwencja procesów demograficznych to duże zmiany m.in. w obszarach służby zdrowia i rynku pracy oraz zwiększone zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze w całej Europie.

Czytaj więcej...

Turnus Dąbki 2019 - zapisy

ZAPISY ZAKOŃCZONE! ZAPISY na Turnus klimatyczno-rehabilitacyjny - Dąbki 2019. Ankieta zgłoszeniowa już dostępna! Fundacja Serce Dziecka serdecznie zaprasza rodziny dzieci z wadami serca. Termin 29 czerwca – 13 lipca.

Czytaj więcej...

Turnus Dąbki 2019

„Wzmocnijmy nasze serca latem” to hasło naszych dorocznych turnusów klimatycznych.

Czytaj więcej...

Zdrowe serce przyszłej mamy - wywiad z dr n. med. Ewą Jędrzejczyk-Patej

Czy zmieniony rytm serca w ciąży powinien zaniepokoić przyszłą mamę? Dlaczego arytmie warto leczyć jeszcze przed planowaną ciążą? Jakie badania i zabiegi można zastosować u pacjentki z zaburzeniami rytmu serca spodziewającej się dziecka? Czy mama z arytmią powinna rodzić naturalnie, czy przez cesarskie cięcie? Opowiada dr n. med. Ewa Jędrzejczyk-Patej.

Czytaj więcej...

Tydzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca

W dniach 7-14 lutego obchodzimy Tydzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Spędźcie ten czas razem z nami!

Czytaj więcej...