Kramarczyk Aleksander

 

 
Złożona wada serca pod postacią DORV+VSD+ PDA+ PS (krytyczne zwężenie lewej tętnicy płucnej)
 
Ciąża już od 4 miesiąca była zagrożona. Wada ta została zdiagnozowana dopiero w 6 miesiącu ciąży podczas badania USG w jednej z Sieradzkich przychodni. Wiadomość o niej spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nasze maleństwo jest chore. Czarne scenariusze i diagnozy lekarzy jeszcze bardziej pogarszały sprawę.

   alt  alt
Olek przyszedł na świat 17 stycznia 2012 roku w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi poprzez cesarskie cięcie, które było wynikiem braku postępu porodu, ważył 3440 g i mierzył 57 cm dostał 9 pkt. w skali Apgar. Noworodka przekazano do Kliniki Kardiologii w 8 dobie życia. Po kilku tygodniach wrócił do domku. Przez kilka miesięcy wystarczyły same wizyty kontrolne w szpitalu.
Aż w końcu na jednej z wizyt dnia 14.05.2012 roku podjęto decyzję o pobycie w szpitalu. Trafiliśmy do niego 28.06.2012. Oluś miał mieć cewnikowanie serduszka. Po zabiegu, który odbył się bez komplikacji, szybko podjęto decyzję o nagłej i koniecznej w tym czasie operacii.
Operacja odbyła się 11.07.212. Po podwiązaniu PDA i odcięciu lewej gałęzi płucnej od PDA wszyto ją do pnia tętnicy płucnej. W ubytek w przegrodzie komór wszyto łatkę dakronową o średnicy 23 mm, wprowadzając wypływ z lewej komory do aorty. Po przecięciu drogi wypływu prawej komory
(w tym zastawki pnia płucnego i belek blokujących) poszerzono ją wszywając łatkę osierdziową. Operacja odbyła się w warunkach krążenia pozaustrojowego.
19.07.2012 roku opuściliśmy szpital.
alt     alt

Nasz synek jest uśmiechniętym i pełnym energii dzieckiem, operacja przebiegła pomyślnie.