Ania


Ania urodziła się 04 lutego 1996 roku.
W drugiej dobie życia wykryto u Ani wrodzoną wadę serca. W 15 dobie trzeba było przeprowadzić operację w CZMP w Łodzi (ze względów życiowych operacja została przyspieszona). Zabieg polegał na sprowadzeniu spływu żył płucnych do lewego przedsionka i rozdzieleniu przedsionków łatą z własnego osierdzia dziecka. Przeżyliśmy te same lęki i niepokoje, co inni rodzice z tej stronki. Powiem tylko, że 1 rok życia Ani to była bezustanna walka o nią i nie chodzi tu tylko o serduszko, bo po zabiegu było ok.!, Ale pojawiły się inne problemy: neurologiczne miała tzw. przetrwały ucisk( trzeba ja było cały czas rehabilitować); bardzo mało jadła, ( do dzisiaj jest szczuplutka). Lecz to wszystko już za nami. Obecnie Ania ma 11 lat, chodzi do 4 klasy nie ma kłopotów ze szkołą, jest nad wiek rozwinięta intelektualnie. Psoci się swemu bratu Piotrowi lat 14. Ale kto się lubi...
alt

Jeździmy na kontrolę: do Gdańska i do Łodzi. W Gdańsku opiekuje się nami pani doktor Iwona Fryze, a w Łodzi pani docent Jadwiga Moll.

Ania jest radosnym dzieckiem i w ogóle po niej nie widać, że cokolwiek było z serduszkiem nie tak jak powinno.

Opracowane przez Jagodę mamę Ani.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.