Szymon Lewandowski


SZYMON urodził się na Oddziale Położniczym Rejonowego Szpitala w Dusznikach Zdroju 18 grudnia 2004 roku o godz. 13.00 jako pierwsze dziecko. Waga 2750g, 53 cm. Od drugiego miesiąca przebywałam na zwolnieniu lekarskim pod opieką lekarza Oddziału Położniczego. Dwukrotnie przebywałam na Oddziale w Dusznikach Zdroju, hospitalizowana byłam z powodu trudności z utrzymaniem ciąży. Kilkakrotnie poddawano mnie badaniom USG płodu a konsultacje bieżące prowadziłam w Prywatnym gabinecie lekarza prowadzącego. Nie stwierdzono w badaniach i obrazach USG nieprawidłowości w ciele płodu.
 
alt  
Pierwsze chwile w domu  
Dwadzieścia dni przed porodem na oddziale z powodu rozwarcia szyjki podano mi Fenoterol i Izoptin w celu powstrzymania porodu. Szymon urodził się dwukrotnie owinięty pępowiną wokół szyi, był szary bez oznak życia. Zabrali mi go nie mogłam go nawet przytulić po kilku godzinach dowiedziałam się, co jest mojemu dziecku rozpoznali spodziectwo kroczowe i rozczep podniebienia. Ale to nie był koniec złych wiadomości w drugiej dobie dowiedziałam się, że, Szymuś ma szmery nad serduszkiem ta wiadomość mnie przeraziła lekarze powiedzieli ze musi być zdiagnozowany w specjalistycznym szpitalu we Wrocławiu.
 
 
altW Specjalistycznym Szpitalu Kardiologicznym we Wrocławiu
przebywał 19.12.04. - 03.03.05 z rozpoznaniem przy przyjęciu na oddział - "Zespołu wad wrodzonych - Zespół Fallota, rozszczep podniebienia, spodziectwo. Zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, infekcja górnych dróg oddechowych, zapalenie obustronne uszu, bezdechy, niedokrwistość". Aberracja strukturalna. Zespół 18q- Przez ten czas przeżywaliśmy ciężkie chwile Szymonek cały czas był jakiś nieobecny dwa razy był reanimowany niewiele myśląc postanowiliśmy z mężem przetransportować nasze kochane dziecko do ICZMP w Łodzi i ta decyzja była jak najbardziej trafna w naszym życiu.
 
alt alt
Lipiec 2005
Listopad 2005
 
W dniu 18.04.2005. w warunkach krążenia pozaustrojowego wykonano pełną korekcję wady. Po operacji dziecko przekazano do OPOP gdzie kontynuowano wentylacją sztuczną oraz wlew amin katecholowych. W drugiej dobie po operacji dziecko ekstubowano, w czwartej przekazano do Kliniki Kardiochirurgii. Przebieg pooperacyjny powikłany uogólnioną infekcją, zaburzeniami rytmu pod postacią skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz atopowym zapaleniem skóry. W związku z utrzymywaniem się zaburzeń rytmu włączono kolejny lek arytmiczny (Cordaron).
Przeprowadzone badania wykazały przewidywane badaniami genetycznymi upośledzenie psychoruchowe, niedoczynność tarczycy i niedosłuch 55-60 db.
Ponowna konsultacja pociągnęła za sobą pobyt na Oddziale Kardiologicznym dla przeprowadzenia specjalistycznych badań kontrolnych.
 
W kolejnym, kontrolnym badaniu holterowskim zarejestrowano pobudzenia przedwczesne nadkomorowe łącznie w ilości 4% wszystkich ewolucji, napadów częstoskurczu nie zarejestrowano. Ze względu na przedłużające się zapalenie oskrzeli z komponenta obturacyjną synek wymagał wielokierunkowego leczenia farmakologicznego w tym antybiotykoterapii zgodnie z wynikami posiewów wydzieliny dróg oddechowych, połączonej z intensywną fizykoterapią.
Przeprowadzone prywatnie w Świdnicy badania BERA stwierdziło niedosłuch ucha prawego do 60 dB a lewego do 55 dB. Nasza przygoda szpitalna się jeszcze nie skończyła w chwil obecnej Szymonek ma stwierdzone 11 wad, w listopadzie jest zaplanowana operacja rozczepu podniebienia. Przed nami jeszcze wiele, ale myśl o tym ze synek jest z nami mnie podbudowuje, Szymon w tej chwili ma 19 m-cy nie chodzi zaczął niedawno raczkować jest cudownych wesołym i ciekawym śaiata dzieckiem.
Wszystkie działania oraz zalecenia lekarzy z Łodzi, Wrocławia a także badania specjalistyczne uratowały życie Szymona.


Ewa Lewandowska
Moje GG: 7694103; tel: 505331756Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider