Budny Patryk

alt
TGA
 
 
 

 

Patryk urodził się w listopadzie 2012r. w 38 t. c. Ciąża przebiegała pomyślnie, wszystkie wyniki były korzystne, nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Poród okazał się drogą przez męki, ale nie to było najgorsze. Po urodzeniu, Patryk od razu został umieszczony w inkubatorze, przeszedł szereg badań. Już wtedy moja intuicja mówiła mi, że dzieje się coś  traumatycznego.  Patryk urodził się z wadą serca pod postacią przełożenia wielkich pni tętniczych (TGA) oraz z podejrzeniem nieprawidłowego odejścia tętnicy wieńcowej. Brzmiało to jak wyrok. Przetransportowano Patryka do ICZMP w Łodzi. Tam, w 12 dobie życia, Patryczek został zoperowany przez znakomitego kardiochirurga, prof. J.J.Molla. Niestety podczas wielogodzinnej operacji okazało się, że Patryk ma krytyczne zwężenie ujścia tętnicy okalającej oraz potwierdzono nieprawidłowe odejście tętnic. Odroczono zamknięcie mostka, niestety doszło do zawału pooperacyjnego. Patryczek walczył do końca, długo dochodził do siebie, ale wszystko dobrze się skończyło. Ma już 1,5 roku :)

alt

Początki wspólnego życia były bardzo trudne...bałam się o Patryka, jego stan, kurczliwość serduszka ( do dzisiaj kurczliwość lewej komory jest na granicy normy).  Przejmowałam się każdym Jego płaczem, "zapowietrzaniem się", szczepionkami, infekcjami. Każda wizyta kontrolna w Poradni Kardiologicznej w Olsztynie i na Oddziale Kardiologicznym w ICZMP w Łodzi stale jest dla mnie sporym stresem. Jestem świadoma tego, że wraz ze wzrostem Patryka, w miejscu szycia mogą pojawiać się zwężenia. Mam nadzieję, że serduszko Patryczka będzie tak waleczne, jak podczas operacji. We wrześniu 2014 czeka nas kolejna wizyta na Oddziale Kardiologicznym w ICZMP, gdzie Patryk poddany zostanie próbie wysiłkowej (dobutaminowej).

Patryka wychowuję sama i każda kwota z 1% jest dla nas niezwykle pomocna. Środki zgromadzone na koncie w 2013 i 2014 przeznaczyłam na dojazdy do Olsztyna i Łodzi na kontrole kardiologiczne, noclegi, szczepionki skojarzone, leki, drobny sprzęt medyczny. W 2015 roku planuję udać się z synkiem na nasz pierwszywspólny turnus rehabilitacyjny, który jest niemałym wydatkiem.

Z góry dziękuję za wsparcie i życzliwość.

Mama Patryka


Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Patryka
 
Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: Patryk Budny
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Patryk Budny