Śmiałowski Xawery

alt
VSD, Zarośnięcie zastawki pnia płucnego

 

Chcielibyśmy, jako rodzice, podziękować wszystkim Darczyńcom za ofiarność i wpłaty, jakie dokonywali na rzecz Xawerego. Dzięki wspaniałym ludziom i wielu osobom dobrej woli, udało się zebrać potrzebne pieniążki.

Operacja serduszka Xawerego odbyła się 27.05.13. Jej celem była pełna korekta wady z usunięciem stentu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że operacja będzie skomplikowana i długotrwała, jednak rzeczywistość przeszła nasze najmniejsze oczekiwania. Operacja trwała 8 godz., po ciężkich i niezwykle skomplikowanych działaniach, prof. Malcowi udało się dokonać pełnej korekty wady oraz usunąć stent. Jak się okazało, synek zamiast stentu z goretexu, miał wprowadzony stent wieńcowy, jaki się stosuje u osób starszych, z chorobami wieńcowymi, u których naczynia się już nie rozwijają. Jak się dowiedzieliśmy stent wieńcowy u Xawerego, jaki wprowadzono mu w drugim tygodniu życia, bardzo już zarósł - przepływ krwi był już tylko na 'grubość włosa'. Gdyby stent nie został usunięty, naszemu synkowi pozostałoby tylko kilka miesięcy życia...Na szczęście trafiliśmy w ręce Pana Prof. Malca. W Polsce zbyt długo musielibyśmy czekać na operacje.

alt alt alt
     

W maju 2014 r. Xawery przeszedł badanie cewnikowania serca, podczas którego wstawiono mu stent z goretexu. Okazało się to konieczne, ponieważ tętnice były nadal zbyt wąskie, przez co ciśnienie ? szczególnie w prawej komorze ? było zbyt wysokie. Aktualnie co miesiąc Xawery przechodzi kontrolne badanie echo serca, by monitorować rozwój tętnic i poziom ciśnienia. W planach mamy kolejne cewnikowanie serca i kolejne operacje na otwartym sercu. Dokładne daty zabiegów zostaną ustalone na podstawie przeprowadzanych badań kontrolnych.

Tylko dzięki wspaniałym ludziom ? hojnym Darczyńcom, ogromnemu doświadczeniu i wiedzy prof. Malca, nasz synek żyje, śmieje się każdego dnia i bawi się, jak inne zdrowe dzieci.

Nie ma słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność wszystkim Darczyńcom za niezwykłą ofiarność i hojność, które spowodowały, że operacja Xawerego, jak i później cewnikowanie serca w ogóle mogły się odbyć. Ogromnie Wszystkim dziękujemy!

Serdecznie pozdrawiamy, Rodzice Xawerego

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Xawerego

Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: Śmiałowski Xawery
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Śmiałowski Xawery