Borowiak Wiktor

alt
Serce trójprzedsionkowe, niewydolność serca nie określona, ubytek przegrody międzykomorowej, ubytek przegrody międzyprzedsionkowej.

 

 

Wiktor Borowiak urodził się 21 marca 2014roku. Pierwszy dzień wiosny przyniósł nam najpiękniejszy prezent na świecie. Jednak Wiktorek od pierwszych chwil swojego życia musiał bardzo dużo wycierpieć. Poród okazał się dla niego zbyt wyczerpujący. Urodził się w ciężkiej zamartwicy urodzeniowej. Otrzymał 5 a następnie 2 punkty w skali Apgar. Wymagał intubacji i wentylacji resuscytatorem do czasu poprawy czynności życiowych w ok. 10 minucie życia. Ze względu na mikrocję małżowin usznych wykonano diagnostykę w kierunku zespołu wad wrodzonych. Po badaniach rozpoznano ubytek przegrody międzykomorowej 
i międzyprzedsionkowej, Tetralogię Fallota, uszkodzenie prawego nerwu twarzowego oraz inne wrodzone wady rozwojowe uszu. Po 10 dniach na intensywnej terapii Wiktorek został przewieziony do innego szpitala, gdzie wykonany został szereg kolejnych badań. Rozpoznano ubytki VSD i ASDII, dodatkowo zwężenie zastawkowe tętnicy płucnej, drożny przewód tętniczy. Wykluczono podejrzenie Tetralogii Fallota. Kardiolog zalecił wdrożenie leków. Wiktor odbył konsultację z neurologiem, endokrynologiem, laryngologiem, okulistą oraz fizjoterapeutą. Neurolog stwierdził znaczny niedowład mięśni mimicznych twarzy, po czym skierował synka na rehabilitację. Po badaniu laryngologicznym stwierdzono niedosłuch prawego ucha do 50db oraz mikrocję małżowin usznych. Wiktor otrzymał aparat słuchowy. Po dwóch miesiącach przyjechaliśmy na kolejna wizytę szpitalną. Okazało się, że serduszko nie radzi sobie z obciążeniami jakie posiada. Wdało się nadciśnienie płucne oraz niewydolność serca. Kardiolog wprowadziła kolejne leki oraz skierowała Wiktora na operację serca.

Trafiliśmy do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Po badaniach okazało się, że serce ma kolejną wadę. Rozpoznano serce trójprzedsionkowe oraz VSD i ASDII.

W czasie drugiego pobytu w CZD Wiktor miał 7 miesięcy i przeszedł bardzo trudną operację na otwartym sercu. Operację utrudniało nadciśnienie płucne. To było najdłuższe 9 godzin w naszym życiu. Na szczęście wszystko powiodło się pomyślnie. Niestety krótko po operacji okazało się, że zabieg powikłany jest nadciśnieniem płucnym, zarejestrowano przeciek na VSD, niedomykalność zastawki trójdzielnej, niewydolność serca. Badanie Holtera wykazało komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca. Po ponad miesięcznym pobycie Wiktor został wypisany do domu.

W obecnej chwili Wiktorek zmaga się zaburzeniami rytmu serca, nadciśnieniem płucnym. Resztkowy przeciek na VSD oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej jest stale kontrolowana przez kardiologa. Uczestniczy w zajęciach kinezyterapii, fizykoterapii, logopedycznych
i psychologicznych. Uczestnictwo w rehabilitacjach pozwala mu powoli wracać do zdrowia oraz niwelować opóźniony rozwój psychomotoryczny.

alt

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wiktora.


Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6768 Wiktor Borowiak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6768 Wiktor Borowiak