Tretiakowa Ulianija

alt

Wada złożona.

 

 

Tretiakowa Ulianija (pisownia w paszporcie: Tratsiakova Ulyaniya) urodziła się 12 września 2012 w Mińsku (Białoruś). Po urodzeniu dziecko było, na pierwszy rzut oka, całkowicie zdrowe. Wątpliwości zaczęły się wkradać po pierwszej wizycie do pediatry w październiku2012r., kiedy zauważono brak przyrostu masy ciała. Miesiąc po miesiącu do małej masy ciała stopniowo dołączały się obfite wymioty, nadmierne pocenie się podczas snu i jedzenia, niepokój. Dziecko nie spało w dzień i w nocy, budziło się cały czas. W maju pojawiła się duszność i ciągłe stękania. Dziecko zostało skierowane do Szpitala Zakaźnego. Wśród wykonanych badań było USG serca, podczas którego kardiolog zauważył, że coś było nie tak, i dziecko było skierowane do Centrum Kardiochirurgii Dziecięcej. Tam rozpoznano zespół Shonna: krytyczne zwężenie zastawki dwudzielnej, gradient ciśnienia na zastawce dwudzielnej 35 mm Hg, łagodny niedorozwój lewej komory, niedorozwój zastawki aortalnej, nadciśnienie płucne. Stan dziecka wymagał pilnej operacji serca. Niestety na Białorusi dziecko nie mogło dostać odpowiedniego leczenia. W poszukiwaniu pomocy dziecko okazało się w Polsce. Zostało zoperowane na Oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej pod koniec maja 2013 przez dr I. Haponiuka. Przez 3 tygodnie w okresie pooperacyjnym było leczone na OIOM-e w/wym oddziału, po czym zostało przekazane do Kliniki Kardiologii Dziecięcej GUMed. 4 lipca dziecko wróciło na Białoruś w celu kontynuacji leczenia.

Po pół roku ze względu na narastającą niewydolność serca dziecko zostało pokierowane do Deutsche Harzzentrum w Berlinie, gdzie w marcu 2015 roku zostało kolejny raz zoperowane. Została wszczepiona sztuczna zastawka mitralna.

Dalej kolejny rok obserwacji u kardiologa na Białorusi. Po 2 zabiegu w Berlinie przez pierwsze pół roku dziecko czuło się bardzo dobrze, natomiast dalej stan dziecka zaczął stopniowo się pogarszać. Stwierdzono późne powikłanie pooperacyjne: blizna pooperacyjna w okolicy sztucznej zastawki zaczęła przesuwać zastawkę, co z kolei powodowało ograniczenie przepływu krwi i niewydolność serca. Dziecko zakwalifikowano do re-operacji w Deutsche Harzzentrum w Berlinie, gdzie i było zoperowane w lipcu 2015 roku.

Obecnie, ze względu na stan zdrowia, dziecko nadal znajduje się na leczeniu w Berlinie.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Ulijany.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: Ulianija Tretiakowa  
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Ulianija Tretiakowa