Skwarek Marcel

alt

Wada złożona.

 

 

Gdy na teście ciążowym pokazały się dwie małe czerwone kreseczki był to najpiękniejszy dzień w naszym życiu. W 12 tygodniu ciąży poinformowano  nas  o „ nieprawidłowym obrazie serca”. Złe wiadomości potwierdziły się w 19 tygodniu ciąży. Diagnoza brzmiała „Ciężka wada serca u płodu .Podwójny napływ do pojedynczej komory o morfologii komory lewej, inwersja komór, przełożenie wielkich pni tętniczych, zarośniecie zastawki pnia płucnego”. Lekarze poinformowali nas o możliwości aborcji, jednak my nie braliśmy takiej opcji pod uwagę. Postanowiliśmy, że zrobimy wszystko by nasze dziecko żyło. Serduszko naszego synka wymaga wieloetapowego leczenia operacyjnego.         

Nasz synek Marcel przyszedł na świat urodzony siłami natury 22 lipca 2015r. o godzinie 20:30 z masą urodzeniową 4040 i 53 cm dł. w szpitalu klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. Po porodzie dostałam synka na chwilkę na ręce, wtedy zdarzyłam ucałować go i powiedzieć „ Bądź silny i nigdy się nie poddawaj” Następnie Marcelek został przewieziony na Oddział Patologii Noworodka, gdzie został podłączony wlew z Prostinem. Po dwóch godzinach od porodu, mogliśmy  iść zobaczyć synka. Jego malutkie ciałko leżało wśród miliona kabelków, które mierzyły jego parametry życiowe.  Niestety po chwili musiałam wrócić do swojej sali, do sali gdzie, inne matki tuliły swoje nowo narodzone dzieci  a ja swój skarb musiałam zostawić samego. Całe dnie spędzaliśmy  siedząc przy inkubatorku w  którym leżał nasz ukochany synek. Marcelek przyjął w szpitalu chrzest święty, wtedy już wiedzieliśmy, że da radę.

28.07.2015r synek został przewieziony do Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu na oddział Kardiologii. 31.07.2015 przeszedł operację zespolenia systemowo-płucnego BT po prawej stronie. Niestety z powodu  cech odsznurowywania się LPA przy odstawieniu prostinu został zakwalifikowany do implancji stentu do lewej tętnicy płucnej w dniu 11.08.2015. Marcelek szybko wracał do zdrowia. 24 sierpnia 2015r dostaliśmy wypis do domu.

W domu nie zagościliśmy na długo, już po tygodniu wylądowaliśmy w pobliskim szpitalu z powodu biegunek z krwią. Po kilku dniach znów mogliśmy cieszyć się rodzinnym domkiem .Lecz nie trwało to długo, po raz kolejny pojawiliśmy się w Centrum Zdrowia Dziecka z podejrzeniem częstoskurczu komorowego. Marcelek przeszedł badania i okazało się, że był to tylko fałszywy alarm. Mogliśmy ponownie wrócić do domu.

21.10.2015 zgłosiliśmy się na kontrole serduszka. Badania nie wykazały nic niepokojącego. Został wyznaczony termin cewnikowania serduszka na dzień 25.01.2016r . Wtedy też, zostanie wyznaczony termin kolejnej operacji.

W chwili obecnej Marcelek przebywa w domu. Codziennie podajemy synkowi dwa leki, mierzymy saturację. Jest pociechą całej rodziny, wniósł do domu mnóstwo radości i szczęścia. Marcelek jest bardzo radosnym dzieckiem, do każdego ślę swoje słodkie uśmiechy. Jak na chłopca z wadą serca ładnie przybiera na wadzę , ponieważ na dzień dzisiejszy ( 5 miesięcy) waży 8 kilo.

Jak wspomnieliśmy wcześniej , synka czekają kolejne operacje. Z całego serca prosimy o pomoc i wsparcie finansowe. Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone  na leki, wizyty lekarskie i badania kontrolne .

Z góry bardzo dziękujemy, Rodzice Marcelka- Magdalena i Łukasz

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Marcela.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6983 Marcel Skwarek
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6983  Marcel Skwarek


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider