Masiulis Bartosz

Bartosz Masiulis

Koarktacja aorty (zwężenie cieśni aorty), Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu sinus venosus, nadciśnienie płucne, niedomykalność zastawki trójdzielnej III st.

 

 

Bartosz urodził się w 36 tygodniu ciąży dn. 07.01.2016 z wadą serca - koarktacja aorty. Bartosz ma brata bliźniaka Antosia. Na świat przyszli w szpitalu w Rzeszowie jednak Bartuś, ze względu na konieczność operacji serca, karetką został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu, gdzie w 7 dobie życia przeszedł operację prastyki cieśni aorty. Po kilkunastu dniach pobytu w szpitalu mogliśmy się cieszyć powrotem do domu.

Niestety po trzech miesiącach zwężenie powróciło. Ze względu na słaby przepływ w aorcie prawa komora serca jest znacznie powiększona a struktury lewej są bardzo małe. Doszło nadciśnienie płucne oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej III st.

W kwietniu 2016 r. Bartosz przeszedł cewnikowanie serca i zabieg plastyki balonowej cieśni aorty, który niestety nie przyniosł znacznej poprawy.

Podczas kontrolnego echo serca we wrześniu 2016 zostaliśmy niezwłocznie zaklasyfikowani do kolejnego cewnikowania serca, które odbyło się w pierwszych dniach października i podczas którego, u Bartosza stwierdzono ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu sinus venosus, co oznaczało kolejną operację.
Już po 3 dniach Bartosz przeszedł operację zamknięcia ubytku w krążeniu pozaustrojowym i  hipotermii ogólnej.

Obecnie Bartosz odbywa liczne kontrole w poradni kardiologicznej w Krakowie. Nie wykluczone są kolejne zabiegi.

Bartosz ma nadal niedomykalną zastawkę trójdzielną oraz dwudzielną.

Pozyskane środki ze zbiórek przeznaczymy na dalsze leczenie, rehabilitację, wizyty w szpitalach, poradniach, badania i leki.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

Rodzice Bartosza

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Bartosza.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8116 Bartosz Masiulis
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8116 Bartosz Masiulis