Kordylak Jakub

Jakub Kordylak
CV+CA/AVSD. Malpozycja naczyń. TAPVR typ nadsercowy. PS łagodna. Odwrócenie trzewi.

 

 

 

Ubytki przegrody przedsionkowo-komorowej, przełożenie wielkich pni tętniczych, całkowity nieprawidłowy spływ żył płucnych, wrodzone zwężenie zastawki pnia płucnego, porażenie przepony, asplenia- brak śledziony, odwrócenie trzewi.

Kubuś urodził się 11.10.2016r. ze złożoną wadą serca w ICZMP w Łodzi. Już w swoich pierwszych dniach musiał stoczyć ciężką walkę. W 24. dobie życia przeszedł operację na otwartym sercu w wysokiej hipotermii i krążeniu pozaustrojowym. Sześciogodzinna operacja odbyła się bez komplikacji. Niestety w 6. godzinie po operacji Jego serduszko się zatrzymało… Lekarze przez dwadzieścia długich minut walczyli ponownie o życie Kubusia. Wygrali! Na szczęście nie doszło do żadnych skutków ubocznych. Po trzech tygodniach opuściliśmy mury szpitala.

W kwietniu 2017r. Kubus przeszedł cewnikowanie serduszka które wykazało podwyższone ciśnienie w tętnicy płucnej. Nie został zakwalifikowany do kolejnego etapu operacji. Czekamy. Dostałiśmy sterte nowych leków na poprawe pracy serduszka. Codziennie mierzymy saturacje, ciśnienie, bierzemy garść leków… Niestety bardzo często choruje. Nasza codzienność jest uzależniona od Kubusia. Przez wade serca i asplenie mamy ograniczony kontakt nawet z rodziną. Musimy unikac zatłoczonych miejsc, a w szczególności osob które są przeziębione. Kiedy dopada nas choroba musimy przy Kubusiu chodzic w maseczkach! Siostrzyczka Kubusia, Zosia chodzi do szkoły co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo przed infekcjami…

Kubuś ma problemy z jedzeniem przez co słabo przybiera na wadze. Mało je natomiast dużo wymiotuje. Spożywa ograniczone produkty, wysokokaloryczne które niestety nie są refundowane… Poza tym ma duszności, które każdego dnia utrudniają funkcjonowanie. Jednak jest silny i walczy by być razem z nami. Nie ukrywamy, jest ciężko zwłaszcza psychicznie gdyż trzeba zmagać się z niepełnosprawnością i cierpieniem własnego dziecka…

Niestety przed Kubusiem jeszcze co najmniej trzy zabiegi operacyjne i liczne cewnikowania serca. Potrzebuje specjalistycznego jedzenia i sprzętu, rehabilitacji, stałych kontroli stanu zdrowia i dodatkowych szczepień . Częste wyjazdy do ICZMP w Łodzi, SZD w Toruniu oraz Kliniki Immunologii w Bydgoszczy wypełniają nasza codzienność. Przez asplenię mamy dużo dodatkowych, nierefundowanych szczepień które ratują życie Kubusia. Przez swoja wade serca i osłabiony organizm jest opóźniony ruchowo dlatego potrzebujemy rehabilitacji, która pomoze mu się lepiej rozwijać. Mimo wszystko Kubuś jest pogodnym i wesołym chłopczykiem. Wiemy, że się nie podda i nas nie opuści.

Dlatego, jeśli Chcesz wesprzeć nas w tej ciężkiej walce o życie Kubusia prosimy o wsparcie. Naprawdę liczy się każdy grosz!

CAŁĄ RODZINĄ W IMIENIU KUBUSIA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Darowiznę oraz 1% prosimy wpłacać na konto Fundacji KONIECZNIE Z DOPISKIEM ZC 8147 JAKUB KORDYLAK

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8147 Jakub Kordylak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8147 Jakub Kordylak