Szuksta Jakub

Jakub SzukstaUbytek przegrody międzykomorowej, dwupłatowa zastawka aorty, nadciśnienie płucne.

 

 

 

Kubuś urodził się 17.11.2016r w 38 tyg. ciąży. Ma siostrę bliźniaczkę Olę. Wadę serca – ubytek przegrody międzykomorowej wykryto w 23 tygodniu ciąży podczas badań prenatalnych. Po porodzie okazało się, że obok ubytku przegrody Kubuś ma poszerzoną tętnicę płucną, ASD II , As średniego stopnia i wrodzoną wiotkość krtani.

Po ukończeniu trzeciego miesiąca życia Kuba przeszedł pierwszą operację - banding pnia płucnego. Po operacji wystąpiły komplikacje Kuba kolejny raz trafił na blok operacyjny, ponieważ po masażu serca zebrał się płyn w worku osierdziowym. Wówczas też dowiedzieliśmy się, że Kuba ma nadciśnienie płucne.  Przez tydzień był w całkowitym zwiotczeniu aby mógł żyć.

Obecnie otrzymuje leki, dzięki którym żyje i funkcjonuje ale niestety nadciśnienie płucne utrzymuje się i nie można korygować wady serca, ponieważ Kubuś jest niewydolny oddechowo. Pomimo tego co przeszedł jest pogodnym i radosnym chłopcem, który rozwija się jak każde inne dziecko. Jednak przed nim jeszcze długa droga aby mieć zdrowe płuca i serce.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację Kubusia. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy pomogą.

 Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW 
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8343 Jakub Szuksta
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8343 Jakub Szuksta