Kuleta Alan

alt
TGA + VSD + PS
 

 

 
 
Szanowni Państwo,
zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla naszego synka ? Alanka. Te obcobrzmiące skróty (TGA, VSD, PS) to nic innego jak określenie złożonej wady serduszka, z którą się urodził. Środki, które chcemy zebrać w ramach odpisu 1% od podatku, przeznaczymy na zapewnienie mu opieki w trakcie pobytu w szpitalu oraz wyjazd na turnus rehabilitacyjny i zakup leków.altTroszkę historii Alanka
Alanek urodził się 30 lipca 2007 r. w Łodzi w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Wada była zdiagnozowana prenatalnie w 23 tygodniu ciąży jako TGA transpozycja głównych naczyń, ubytek w przegrodzie komór VSD i zwężenie tętnicy płucnej - PS. Oznacza to, że nasz synek ma przestawione naczynia główne ? aortę i tętnicę płucną ? prowadzące do serca. W wyniku tego do przedsionków trafia niewłaściwa krew. Ponadto tętnica płucna jest zwężona. Efektem tego jest stałe niedotlenienie organizmu. Ponadto właśnie ta wada uniemożliwiła przywrócenie właściwej budowy serca metodą SWITCH tj. zamiany naczyń głównych, którą wykonuje się tuż po urodzeniu.
Traumatyczna biała linia<alt
W związku z tym Alanek musiał przejść szereg zabiegów i operacji, które w efekcie dokonały korekcji wady. W czwartej dobie po urodzeniu Alanek trafił na oddział Kardiologii Dziecięcej, a 8 sierpnia 2007 r. przeprowadzono cewnikowanie serca ? zabieg Raskhinda. Zabieg się nie udał, a postępujące zwężanie tętnicy płucnej spowodowało spadek saturacji do poziomu 60%. Widocznym efektem nagłego pogorszenia zdrowia był spadek apetytu, rozległa sinica oraz znaczna apatia naszego dziecka.

29 sierpnia 2007 r. po raz pierwszy pożegnaliśmy naszego Groszka przed traumatyczną białą linią bloku operacyjnego - Profesor Moll i jego zespół przeprowadził zabieg zespolenia systemowo płucnego lewostronnego. Saturacja krwi wzrosła do 85%. Po 10 dniach od zabiegu byliśmy w domku. Pozostawaliśmy jednak w stałym kontakcie z kardiolog prowadzącą, ponieważ intensywny wzrost Alasia powodował narastającą sinicę i szybki spadek saturacji.alt
11 czerwca 2008 r. znowu trafiliśmy na oddział Kardiologii w celu wykonania planowej operacji drugiego zespolenia systemowo - płucnego. Z powodu infekcji spędziliśmy na oddziale 2 tygodnie i wreszcie - 25 czerwca - przeprowadzono udaną operację wszczepienia drugiego ? tym razem prawostronnego zespolenia. W 6 dobie opuściliśmy szpital.

Alanek długo był dzieckiem słabym i opóźnionym ruchowo. Pierwsze kroki stawiał w wieku 20 miesięcy, natomiast 2 przebyte operacje wykonane na pleckach spowodowały osłabienie kręgosłupa?


altDalsza diagnostyka została przeprowadzana na oddziale 14 września 2009, a 5 maja 2010 Alaś przeszedł cewnikowanie serca kwalifikujące już do operacji metodą Rastellego.
Na początku stycznia 2011 r. po wizycie kontrolnej podjęto decyzję, że sinica jest tak zaawansowana, że operacja musi odbyć się jak najszybciej.
18 stycznia 2011 r. przeprowadzono wielogodzinną operację zakończoną ogromnym sukcesem ? tylko dzięki umiejętnościom Profesora i jego zespołu udało się uniknąć bloku serca?. Przebieg pooperacyjny naszego dzielnego chłopca był jak zwykle bez zarzutu i 26 stycznia 2011 opuściliśmy szpital.
altStan Alasia diametralnie się zmienił- zaczął jeść , biegać, poszedł do przedszkola jak każde zdrowe dziecko ? dla większości rodziców to norma, dla nas było to marzenie a marzenia ???? jak widać spełniają się i warto o nie walczyć  Dziś nasz Synuś jest wesołym dzieckiem , które rozwojem czy wydolnością nie odstaje od rówieśników.. ale niestety nie zawsze tak będzie
Wszczepiony podczas ostatniej operacji homograft płucny będzie ulegał stopniowej degradacji ? w przyszłości czeka go reperacja połączona z wymianą zastawki płucnej, dlatego konieczne są coroczne pobyty w szpitalu i diagnostyka, a także turnusy rehabilitacyjne, które umożliwiają ?utrzymywanie? Alasia w lepszej kondycji.


Wsparcie w postaci 1 % podatku przeznaczymy na zapewnienie opieki dziecku w trakcie pobytu w szpitalu oraz koszty związane z operacją i leczeniem w klinice, na zakup leków i niezbędnego Alasiowi sprzętu, a także na pobyt na turnusach rehabilitacyjnych, które wzmacniają jego organizm,
Z całego serca dziękujemy za każde wsparcie.

altalt

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Alana.
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6105 Alan Kuleta

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6105 Alan Kuleta