Kacała Wiktoria

alt
Tetralogia Fallota
 
 


 
altNasza córeczka Wiktoria urodziła się 26 marca 2009 roku w Szczecinie.
Wadę serduszka u Wiktorki wykryto już prenatalnie, w 20 tygodniu ciąży.
Okazało się, że wada serduszka to Tetralogia Falotta.
Do końca ciąży byliśmy już pod kontrolą kardiologiczną.
Po porodzie Wiktorka spędziła 4 dni w inkubatorze.
 
 
Po powrocie do domu każda chwila była oparta na radości mieszanej ze strachem czy z córeczką się nic nie dzieje i tak w styczniu 2010 roku trafiliśmy do szpitala w Poznaniu gdzie zostały przeprowadzone badania oraz cewnikowanie serca. Podczas badań wykryta została jeszcze jedna wada w sercu a mianowicie aplazja zastawki tętnicy opłucnej, mówiąc prostym językiem nasza córeczka nie ma tej zastawki.
Okazało się, że jest to bardzo rzadko spotykana wada serduszka.
 
 
alt alt alt

Dwa tygodnie po badaniach w Poznaniu trafiliśmy do ICZMP w Łodzi.I tak 12 lutego 2010 roku Wiktorka przeszła pierwszą operację serduszka. Została skorygowana wada Tetrologii Falotta i wytworzona z własnego osierdzia dziecka zastawka tętnicy opłucnej.Wiktorka szybko dochodziła do zdrówka po operacji
 
Teraz jest żywotnym, radosnym i uśmiechniętym naszym Promyczkiem.
Obecnie czekając na następną operację, Wiktorka jest pod stałą kontrolą kardiologiczną w Szczecinie oraz ICZMP w Łodzi. Dzisiaj mimo czekania cieszymy się każdą spędzoną wspólnie chwilą, patrząc jak nasza córeczka się rozwija coraz bardziej z dnia na dzień. Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie naszej Wiktorki.
 
Rok 2013

Wiktoria właśnie rozpoczęła swoją przygodę w przedszkolu. Bardzo chętnie uczęszcza do przedszkola, by razem z koleżankami i kolegami wspólnie bawić się i uczyć nowych rzeczy. Niestety ciągłe infekcje nie pozwalały jej na częste uczęszczanie do przedszkola.Podczas kontroli w ICZMP pani kardiolog nie stwierdziła żadnych pogorszeń.Zebrane środki wykorzystane były na lekarstwa, wizyty lekarskie, dojazdy na kontrolę oraz turnus rehabilitacyjny.

Rok 2014

W tym roku Wiktorka dalej kontynuuje przygodę z nauką w przedszkolu w grupie zerówkowej z innymi dziećmi przygotowują się do pójścia do szkoły. Bardzo lubi śpiewać, brać udział w przedstawieniach oraz malować.Kontrola kardiologiczna nie wykazała żadnych krytycznych pogorszeń klasyfikujących do następnej operacji. Niestety w tym roku ujawniła się alergia i leczymy się alergologicznie. Jak w tamtym roku środki wykorzystane zostały na lekarstwa, wizyty lekarskie, dojazdy na kontrolę oraz turnus rehabilitacyjny na który Wiktorka czeka z niecierpliwością żeby spotkać się z dziećmi.

 
alt alt alt
     
 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wiktorii
 
Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
  Nr konta na wpłaty złotowe PL   ,

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6115 Wiktoria Kacała

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
 KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6115 Wiktoria Kacała