Jesteśmy rodzicami dwóch ślicznych chłopców. Starszy, Kacperek ma 6 lat i jest zdrowym, przedszkolaczkiem. 3 sierpnia 2009 roku w szpitalu Ujastek w Krakowie przyszedł na świat nasz młodszy syn. Szymonek miał wtedy długość 59 cm i ważył 3,750.
Już w trakcie ciąży dowiedzieliśmy się, że nasze dzieciątko ma bardzo poważną wadę serca, zdiagnozowaną jako zespół niedorozwoju prawej komory (HRHS). W czwartej dobie życia Szymonek został przewieziony do szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Po wykonaniu badaniu ECHO okazało się, że dzieciątko nasze ma złożoną wadę serca. Poza hipoplazją prawej komory serca jest też przełożenie wielkich naczyń, restrykcyjny foramen ovale, ?overriding & stradling? zastawki trójdzielnej, duży ubytek w przegrodzie międzykomorowej, podzastawkowe zwężenie tętnicy płucnej.
W szpitalu tym Szymuś miał cewnikowania serca, podczas którego dokonano zabiegu septosomii balonowej metodą Rashkinda. Ponieważ jego stan nadal ulegał pogorszeniu zdecydowano się wykonać banding tętnicy płucnej. Jednakże mowy o kolejnych planach operacyjnych nie było.
Dlatego też skontaktowaliśmy się z Profesorem Edwardem Malcem, który obecnie pracuje w Szpitalu w Monachium. Jest on światowej sławy wybitnym specjalistą w dziedzinie kardiochirurgii dziecięcej a przede wszystkim specjalizuje się w sercach tzw. jednokomorowych. Profesor Malec dał nam nadzieję na wyleczenie naszego maluszka. 8 lutego 2010 roku Szymonek przeszedł w Uniwersyteckim Szpitalu w Monachium operację anastomozy Glenna i anastomozy Damus-Kaye-Stansela a także rozszerzono tętnice płucną. Spędziliśmy w szpitalu ponad miesiąc, gdzie lekarze walczyli z pojawiającymi się problemami pooperacyjnymi. Połaczenia, które wykonano podczas operacji działały bez zastrzeżeń, ale któregoś dnia saturacja Szymonka zaczęła spadać do około 50 %. Po wykonaniu RTG zdiagnozowano odmę opłucnową w prawym płucu. Szymuś miał dwa razy zakładane dreny. Kiedy sytuacja się ustabilizowała okazało się że dwie żyły - niewidoczne przy cewnikowaniu serca, wykonanym w Monachium dzień przed operacją ? rozszerzyły się na tyle, że duża ilość krwi przedostawała się okrężną drogą (nie przechodząc przez płuca ) i nieutleniona dostawała się do serca, powodując znów pogorszenie stanu naszego dziecka. Zdecydowano poprzez cewnikowanie spróbować zamknąć te żyły i skierować bieg krwi w odpowiednią stronę.
Dzięki niezwykłemu profesjonalizmowi, którymi wykazali się kardiolodzy i kardiochirurdzy w tym szpitalu, zwłaszcza niezwykli lekarze: Profesor Edward Malec i doktor Katarzyna Januszewska nasze dziecko w stanie bardzo zadowalającym mogło opuścić szpital. Teraz jesteśmy w domu. Szymonek jest wspaniałym, bardzo dzielnym i niezwykle radosnym chłopcem.
Niestety do zakończenia pełnego leczenia niezbędne jest wykonanie ostatniej (z planowanych operacji). Termin jej został wyznaczony na 14 września 2011 roku. Po tej operacji Szymuś będzie musiał być poddany dość długiej rehabilitacji, w związku z czym będziemy także potrzebowali zakupić odpowiedni sprzęt medyczny.

Za pośrednictwem Fundacji prosimy wszystkich Was, ludzi dobrego serca o pomoc. Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna, żeby nasz maluszek wrócił do zdrowia i mógł cieszyć się życiem. A życie i jego radość to naprawdę to, z czego Szymonek potrafi się cieszyć chyba najbardziej.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Szymona.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6158 Szymon Proń

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6158 Szymon Proń


Do góry