Paulinka jest naszym drugim dzieckiem. Już zaraz po urodzeniu z małą zaczęło coś się dziać niedobrego. W 7 dobie przewieziono ją z Giżycka do szpitala w Olsztynie z podejrzeniem wady układu moczowego. Po badaniach niestety okazało się, że nasza córeczka jest bardzo poważnie chora. Stwierdzono u niej brak lewej nerki, prawa nerka znacznie była przerośnięta, do tego doszła jeszcze wada serduszka.

Z małymi przerwami pierwsze pół roku życia spędziliśmy w szpitalu. Był to dla nas bardzo trudny okres tym bardziej, że ze szpitala w Olsztynie wysłano Paulinkę do Akademii Medycznej w Gdańsku ( 270 km od domu ). Po przeprowadzeniu szeregu badań ostatecznie określono, że Paulinka ma nadzastawkowe zwężenie tętnicy płucnej i nadzastawkowe zwężenie aorty, potwierdzono brak nerki, zdiagnozowano również u Paulinki nosicielstwo hemofilii typu B, wiotkość krtani, przepuklinę pachwinową prawostronną i zespół Williamsa.

12 kwietnia 2010 roku Paulinka w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku na oddziale kardiochirurgii dziecięcej przeszła operację wady serduszka. Przeprowadzono u niej plastykę zwężonych tętnic na szczęście z wynikiem pozytywnym.

Wróciliśmy do domu jednak nasze wyjazdy do lekarzy, do poradni na kontrole, rehabilitację itp. nie mają końca. Paulinka wymaga stałej kontroli lekarzy wielu specjalności ( kardiologa, neurologa, nefrologa), stałej rehabilitacji, fizykoterapii i opieki psychologicznej.

Paulinka jest opóźniona psychoruchowo, nie chodzi, samodzielnie nie siada, niedawno zaczęła próby raczkowania, troszkę lepiej komunikuje się i poprawiła koordynację wzrokowo-ruchową.

Leczenie Paulinki jest dla nas ogromnym obciążeniem finansowym, a nasza sytuacja materialna i bez tego była bardzo zła. Ze względu na opiekę nad Paulinką nie mogę podjąć pracy, mąż choruje i też nie może pracować, staramy się jak możemy, ale nasze możliwości są bardzo skromne.

Za pośrednictwem Fundacji Serce Dziecka, która pomaga nam od czasu naszego pierwszego pobytu w Gdańsku, chcielibyśmy zwrócić się do wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie rzeczowe ( zabawki edukacyjne, ubranka, buty ) i finansową dla naszej córeczki.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Pauliny.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6189 Paulina Majewska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6189 Paulina Majewska


Do góry