Stan po operacji usunięcia dużego guza z prawej komory serca, ubytek przegrody międzykomorowej, niedomykalność IV stopnia zastawki mitralnej, płucnej i trójdzielnej, nadciśnienie płucne, zaburzenia rytmu serca, zespół preekscytacji komór Wolffa-Parkinsona-White'a, niewydolność serca.

Szanowni Państwo!

Nadchodzi czas, w którym można w wymierny sposób pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje, przekazując 1% podatku.

Zdecyduj o swoim 1% podatku – podaruj go dla Marysi.

Marysia urodziła się w 2013 roku z wrodzoną wadą serca – ubytkiem międzyprzedsionkowym typu ASD II oraz guzem w prawej komorze serca. Dodatkowo zdiagnozowano zespół preekscytacji komór Wolffa – Parkinsona – White’a oraz złożone nadkomorowe zaburzenia rytmu serca. Prawie większość swojego życia spędziła w szpitalach i na konsultacjach lekarskich. W wieku 9 miesięcy przeszła operację usunięcia guza serca, która niestety nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Stan Marysi zaczął się pogarszać. Pojawiło się nadciśnienie płucne, niedomykalność wszystkich zastawek IV stopnia, częstoskurcze. Serduszko zaczęło się powiększać i nastąpiła niewydolność serca. Tylko kolejna operacja mogła uratować jej życie. Jednak nikt nie chciał podjąć się operacji, gdyż były nikłe szanse, że serduszko Marysi wytrzyma i Marysia przeżyje. Pozostawał tylko przeszczep serca. Jednak pojawił się na naszej drodze Anioł – Pani Profesor Jadwiga Moll, która po pilnych konsultacjach przyjęła Marysię na oddział Kardiologii ICZMP w Łodzi. Tylko dzięki sprawnej organizacji i pełnemu zaangażowaniu naszych zielonogórskich lekarzy oraz załogi karetki Pogotowia Ratunkowego Marysia pilnie została przetransportowana do szpitala w Łodzi. A tam kolejny Anioł – tym razem Pan Profesor Jacek Moll, który jako jedyny dał nam nadzieję na uratowanie serduszka Marysi i podjął się ryzykownej operacji. I tak zaczęła się długa walka o życie Marysi. W lipcu i sierpniu 2015r. Marysia przeszła dwie kolejne operacje serca ratujące jej życie. Wszyscy lekarze kardiolodzy, kardiochirurdzy, anestezjolodzy oraz Panie pielęgniarki robili co w ich mocy, by Marysia wyzdrowiała. I dzielnie walczyła też Marysia, nie poddając się wszystkim komplikacjom pooperacyjnym. Miała w sobie dużą wolę walki. I stał się cud – po trzech miesiącach Marysia opuściła szpital. Oprócz „naprawionego” serduszka lekarze wyleczyli wątrobę, która wskutek niewydolności serca również była powiększona. Teraz czekała nas intensywna rehabilitacja, gdyż rozwój psychoruchowy był opóźniony. Dodatkowo zdiagnozowano u Marysi Zespół Gorlina oraz padaczkę. Przed Marysią kolejna operacja – operacja kręgosłupa. Ze względu na bardzo dużą skoliozę spowodowaną obniżonym napięciem mięśniowym oraz wiotkością stawową, Marysia została zakwalifikowana do leczenia operacyjnego korekcji z użyciem systemu rosnącego. Musi być dodatkowo pod stałą opieką lekarzy specjalistów: kardiologa, onkologa, neurologa, ortopedy. Wiąże się to z kosztami dojazdów oraz wizytami w szpitalu, a także z zakupem leków i ciągłą, intensywną rehabilitacją.

Wszystkim, którzy wspierają Marysię przekazując darowiznę lub 1% podatku bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za dobre słowo i za to, że jesteście Państwo z nami. Wszystkim lekarzom, których spotkaliśmy na swojej drodze dziękujemy  za wielki profesjonalizm, opiekę, życzliwość, wielkie serce okazane nam w ciężkich chwilach i pełne zaangażowanie w ratowanie życia Marysi.  Nie ma takich rzeczy, które możemy ofiarować, nie ma takich słów, które wyraziłyby naszą wdzięczność.  Dzięki Państwu właśnie dzień dzisiejszy jest piękniejszy od wczorajszego, ponieważ doceniamy, że następuje po nim jutro a Marysia może w pełni cieszyć się pięknem tego świata.                              

Z całego serca dziękujemy.

1% podatku = 100% Miłości, Wiary, Nadziei.. na lepsze jutro dla Marysi.


 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Marii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 6749 Maria Niedźwiecka

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6749 Maria Niedźwiecka


Do góry