Gabrysia urodziła się 06.04.2017 r w CZMP w Łodzi z wadą serduszka zdiagnozowaną prenatalnie w 28 tyg ciąży-przełożenie wielkich pni tętniczych (d-TGA) oraz restrykcyjnym ubytkiem międzyprzedsionkowym (ASD). Zaraz po porodzie została zaintubowana (tak pozostała aż do operacji, kilkukrotne próby odłączenia jej od respiratora zakończyły sie niepowodzeniem). W trybie pilnym miała przeprowadzony zabieg Rashkinda, po którym jej organizm nie zareagował tak jak oczekiwali tego lekarze - jej stan gwałtownie pogorszył się, rozpoznano nadciśnienie płucne, saturacje spadły do poziomu nawet 45-50. W tym momencie zaproponowano nam możliwość ochrzczenia dziecka. Dzięki lekarzom, Bogu i jej ogromnej woli życia dotrwała do dnia, kiedy została zoperowana - korekta anatomiczna. Dzień ten i oczekiwanie na powrót Profesora z bloku na zawsze zostanie w naszej pamięci. Dzień po operacji, po raz pierwszy od urodzenia zaczęła samodzielnie oddychać.Od tej pory zaczęła poznawać świat wokół niej. Do domku, gdzie z niecierpliwością oczekiwało na nią rodzeństwo, zawitała na dzień przed ukończeniem przez nią pierwszego miesiąca życia.

Staramy się zapewnić odpowiedni byt wszystkim naszym dzieciom, nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć, jakie koszty leczenia, wizyt u specjalistów różnych dziedzin, rehabilitacji w związku z chorobą Gabrysi nas czeka. Trudno jest teraz ocenić jakie skutki wywołało u niej niedotlenienie, jak będzie się rozwijała, ile pobytów w szpitalach przed nami.


Minął rok od operacji. Gabrysia czeka na kontrolę na oddziale, wtedy będziemy wiedzieć dokładnie jak sprawuje się jej serduszko. W tej chwili wiemy, że pozostały nam niedomykalności zastawek. Mamy problem z męczeniem się i poceniem, ale to podobno bywa normalne. Poza tym Gabrysia słabo przyjmuje płyny, ma problem z krztuszeniem się.Musimy bardzo uważać, kiedy je i pije.

Często zdarza się jej chorować, cieszymy się jednak,że zazwyczaj przebieg choroby jest łagodny. Jest bardzo żywiołowym dzieckiem, ciągle w ruchu. Nie udało jej się jeszcze nauczyć chodzić lecz pracujemy nad tym intensywnie rehabilitując się. Kilka razy już byłyśmy na kilkutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym.Nasza córeczka ma opóźniony rozwój psychoruchowy. Mimo to jest bardzo pogodnym dzieckiem. Sprawia nam wiele radości.


Gabrysia ma już trzy i pół roczku, zaczęła właśnie uczęszczać do przedszkola. Jesteśmy po kolejnej kontroli w CZMP w Łodzi i mamy dobre wieści, jak na dziecko urodzone z TGA mamy się dobrze :)
Od ostatniego wpisu troszkę mieliśmy "przygód", Gabi bardzo źle zniosła szczepienie MMR, nie obyło się bez szpitala. Wszystko jednak dobrze się skończyło, ale strach przed następnym NOP-em zostanie przy każdej szczepionce. Cały czas walczymy z alergią, która objawia się częstymi wysypkami na skórze Wreszcie możemy przeprowadzić testy, dzięki którym będziemy starać się wyeliminować czynnik alergizujący. Poza tym jesteśmy objęci opieką Poradni Psychologicznej, gdyż Gabrysia nie zawsze radzi sobie z emocjami. Rehabilitujemy się również nadal, moje kochane serduszko zaczęło się krzywić, nie możemy pozwolić, aby skolioza się pogłębiała.
Dlatego też nadal proszę Was o pomoc, pamiętajcie o nas przy kolejnym rozliczeniu podatkowym. Dziękujemy również za dotychczasowe wpłaty.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Gabrieli.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8282 Gabriela Kosińska

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8282 Gabriela Kosińska


Do góry