Julek urodził się 13.08.2018 z wrodzoną złożoną wadą serca pod postacią całkowitego wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego (CAVC), co oznacza, że dwie zastawki w jego serduszku - mitralna i trójdzielna - były ze sobą zrośnięte tworząc jedną wspólną zastawkę, dodatkowo w przegrodach międzykomorowej i międzyprzedsionkowej występowały ubytki powodujące mieszanie się krwi.

Jako zaledwie 2,5-miesięczne niemowlę nasz synek przeszedł skomplikowaną operację kardiochirurgiczną ratującą jego życie - zabieg był przeprowadzony na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym w głębokiej hipotermii. Julek po operacji dzielnie dochodził do siebie i pomimo pozostającej niedomykalności zastawki mitralnej oraz niewydolności serca nabierał sił i szybko wracał do zdrowia zachwycając nas codziennie swoim uśmiechem, ciekawością świata i ogromną chęcią życia. Niestety zaledwie miesiąc po operacji jego stan się pogorszył - okazało się, że niedomykalność zastawki mitralnej znacznie się powiększyła utrudniając mu normalne funkcjonowanie. Każdy posiłek był dla niego coraz większym wysiłkiem. Ponownie trafił do szpitala, gdzie musiał być okresowo dokarmiany sondą oraz zwiększono mu dawki przyjmowanych leków, aby odciążyć pracę serduszka.

Tak duża niedomykalność zastawki mitralnej wymaga reoperacji. W niedalekiej przyszłości czeka więc Julka kolejny skomplikowany zabieg kardiochirurgiczny - korekta zastawki mitralnej. Aby operacja przebiegła jak najskuteczniej i przyniosła jak najlepszy efekt, Julek musi urosnąć, aby jego serduszko było większe. Codziennie jesteśmy bardzo dumni z naszego synka, że pomimo tak ciężkiej wady serduszka ma ogromną pasję do życia, jest radosny i pełen energii. Nie poddaje się trudnościom i zachwyca nas swoim uśmiechem i pozytywną energią każdego dnia.

Julek większość swojego zaledwie kilkumiesięcznego życia spędził w szpitalach, od urodzenia przyjmuje na co dzień leki kardiologiczne, przed nim kolejna skomplikowana operacja, wiele wizyt kontrolnych, badań i hospitalizacji oraz rehabilitacja, która pozwoli nadrobić zaległości związane z długimi pobytami w szpitalach. Z góry dziękujemy za każde wsparcie finansowe oraz przekazanie 1% podatku na dalsze leczenie i rehabilitację Julka.  

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Juliana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8513 Julian Szejn

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8513 Julian Szejn


Do góry