Antoś ma 3,5 roku i tylko połowę serduszka. Urodził się z ciężką siniczą wadą serca HLHS, tzn. zespołem niedorozwoju lewej części serca. W swoim krótkim życiu przeszedł cztery ciężkie operacje i kilka cewnikowań serca.  O wadzie jego serduszka dowiedzieliśmy się w 23 tygodniu ciąży podczas badania USG 3D, dzięki któremu mieliśmy po raz pierwszy zobaczyć buzię naszego synka. Był to dla nas ogromny cios, gdyż Antoś jest naszym pierwszym i jedynym dzieckiem. Od pierwszych dni życia jest pacjentem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi gdzie urodził się jako wcześniak w 35 tygodniu ciąży, przez cesarskie cięcie. Zaraz po urodzeniu wymagał wspomagania oddechowego, był karmiony przez sondę. Pierwsza operacja w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii odbyła się 16 maja 2016 r. W trzeciej dobie po operacji Antosiowi zamknięto mostek. Po dwóch tygodniach został przeniesiony na kardiochirurgię. Do domu wróciliśmy dopiero 8 czerwca 2016r. Niestety niedługo cieszyliśmy się tym pobytem. W dniu 21 sierpnia syn dostał ataku nieutulonego płaczu i trzeba było wezwać karetkę ponieważ bardzo zsiniał. W trybie pilnym trafiliśmy do szpitala klinicznego w Rzeszowie. Badania wykazały zwężenie w miejscu wszycia shuntu, zagrażające poważnie jego życiu. Z Rzeszowa syn został przewieziony do Kliniki Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi, gdzie z powodu zagrożenia życia w przyspieszonym trybie 1 września 2016 r. wykonano u syna operację Glenna. Po operacji nastąpił szereg komplikacji włącznie z reoperacją, podczas której podwiązano i przecięto shunt wszczepiony przy pierwszej operacji. Po tym nastąpił długi pobyt na intensywnej terapii, zapalenie płuc, problemy z odłączeniem od respiratora. Po przeniesieniu na kardiochirurgię syn był karmiony długo przez sondę dożołądkową ponieważ miał problemy z przyjmowaniem pokarmu. Musiał na nowo uczyć się pić z butelki. Wszystkie te problemy sprawiły, że do domu mogliśmy wrócić dopiero po dwóch miesiącach.

Długi pobyt w szpitalu spowodował ogromne opóźnienie w rozwoju syna. W wieku sześciu miesięcy nie trzymał samodzielnie główki. Wymagał bardzo intensywnej rehabilitacji. Pierwszy raz usiadł w wieku 10 miesięcy, a pierwszy kroczek zrobił mając 15 miesięcy. Wszystko to okupione było miesiącami ćwiczeń w domu z nami oraz rehabilitantem.

W październiku 2017 r. podczas cewnikowania serca Antosiowi zaimplantowano stent do zwężonej lewej tętnicy płucnej. W sierpniu 2018 r. doprężono stent i zakwalifikowano go do operacji Fontana. W 2019 r . Antoś przeszedł kolejne dwa ciężkie zabiegi. W dniu 27 maja odbyła się operacja Fontana z fenestracją, po której doszło do niewydolności wielonarządowej. Przez 10 dni syn walczył o życie, gdyż jego organizm nie mógł zaadoptować się do nowego krążenia. Konieczna była terapia nerkozastępcza. Kiedy jego stan ustabilizował się został przeniesiony z intensywnej terapii na kardiochirurgię gdzie zmagaliśmy się z płynami w opłucnych, worku osierdziowym i jamie brzusznej. Do domu wyszliśmy 1 lipca. W dniu 7 listopada przez cewnikowanie ponownie doprężono mu stent i z powodzeniem zamknięto fenestrację. Z powodu powikłań po przebytej operacji syn musi być pod opieką hepatologa z uwagi na zaburzenia czynności wątroby.

Antoś przez cały czas przyjmuje leki, które wspomagają jego jednokomorowe serduszko i będzie je przyjmował już do końca życia. Jest również pod stałą kontrolą pediatry, kardiologa i neurologa. Dojazdy do lekarzy specjalistów na badania i kontrole, pobyty w szpitalach głównie w ICZMP w Łodzi i CZD w Warszawie, pochłaniają ogromne koszty. Serce Antosia wciąż nie jest zdrowe i nigdy takie nie będzie ale dzięki wykonanym zabiegom jest nadzieja na to, że będzie rósł i rozwijał się jak jego zupełnie zdrowi rówieśnicy. Otrzymane od Państwa wsparcie w postaci 1% przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z leczeniem naszego dziecka.

Za okazaną pomoc z całego serca dziękujemy!!! Rodzice Antosia.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniego.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8546 Antoni Siembab

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8546 Antoni Siembab


Do góry