Dzień, kiedy test ciążowy pokazał wynik pozytywny był jednym z najbardziej dla nas wyczekiwanych, ciąża przebiegała bez większych problemów, brzuszek rósł a nasza miłość i radość z tego że za chwilę będziemy rodzicami wzrastała. Wybrane imię, urządzony pokoik, każdy szczegół miał znaczenie, za chwilę na świecie pojawi się nasza córeczka na którą czekaliśmy dziewięć miesięcy, patrząc i obserwując na badaniach jak się rozwija. Amelka urodziła się w 39 tygodniu ciąży 19 listopada 2018 roku w Poznaniu. Najszczęśliwszy dzień w naszym życiu. Dzień o którym marzy każda kobieta... zostać mamą, szczęśliwy tata ? na świecie pojawiło się jego już od pierwszej sekundy ?oczko w głowie?. Poród przebiegł bez problemu, Amelka dostała 10 punktów w skali Apgar.

Nasze cudeńko, piękność, zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Pierwsza dobra, druga... wieczór.... lekarka przychodzi z informacją ? podejrzewamy ciężką wadę serduszka?... słucham!!! Nasze dziecko, nasza córeczka..????.. nie możliwe, to nie może być prawdą! Potwierdzają się najgorsze przypuszczenia Amelka ma HLHS (hipoplazja lewego serca) koszmar... ze szczęścia i euforii okazuje się że każda minuta życia naszego dziecka to walka... Radość zamieniła się w strach... co będzie dalej, jak do tego doszło ??? Badania prenatalne nie wykryły żadnych wad, zostało wykluczone wszystko a tu jak grom z jasnego nieba życie się zatrzymuje! Co dalej ?? co będzie z naszym dzieckiem????Po  3 dniach pobytu w Poznaniu okazało się że zostaniemy przetransportowani do Kliniki Anestezjologi i Intensywnej Terapii 2 IP  Centrum Zdrowia Dziecka we Warszawie ponieważ konieczna jest operacja aby uratować życie Amelki.

Stan był poważny, malutka miała objawy ostrej niewydolności oddechowej. Po uzyskaniu poprawy stanu Amelki, badań i ustąpieniu objawów uszkodzenia wielonarządowego zakwalifikowana została do  leczenia chirurgicznego. Operacja odbyła się w 10 dobie życia naszej córeczki, operacja Norwooda w mod. Sano, po 3 dniach został zamknięty  mostek. Okres pooperacyjny z powikłaniami niewydolności nerek wymagający dializ otrzewnowych. Kolejne doby  przebiegały bez komplikacji lecz malutka bardzo powoli dochodziła do siebie,  9 stycznia 2019r. Amelka przeszła kolejny zabieg łyżeczkowania rany. Nasza dzielna córeczka  w szpitalu we Warszawie spędziła swoje pierwsze dwa miesiące życia. 16 stycznia doczekaliśmy się słów lekarki ?czas do domu? radość ale i strach ? Amelka na ten moment przyjmuje leki które wspomagają jej serduszko. Nasza malutka kruszynka ma za sobą bardzo poważną operację ale to nie koniec walki i pobytów w szpitalu  :-( przed nami kolejne operacje aby serduszko ? Naszego Małego ale tak Wielkiego Szczęścia?  biło... biło wiele dni, miesięcy i lat !!!!

Pomimo tak wielu przeżyć Amelka to w tej chwili cudowna 4-miesięczna dziewczynka, porażająca swoim uśmiechem i radością jaką ze sobą niesie. Za wszelkie wsparcie dziękujemy. 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Amelii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8564 Amelia Czech

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8564 Amelia Czech


Do góry