Dzień, kiedy test ciążowy pokazał wynik pozytywny był jednym z najbardziej dla nas wyczekiwanych, ciąża przebiegała bez większych problemów, brzuszek rósł a nasza miłość i radość z tego że za chwilę będziemy rodzicami wzrastała, za chwilę na świecie pojawi się nasza córeczka na którą czekaliśmy dziewięć miesięcy, patrząc i obserwując na badaniach jak się rozwija.
Amelka urodziła się w 39 tygodniu ciąży 19 listopada 2018 roku w Poznaniu, był to najszczęśliwszy dzień w naszym życiu. Poród przebiegł bez problemu, Amelka dostała 10 punktów w skali Apgar.

Nasze cudeńko, piękność, zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Pierwsza dobra, druga... wieczór.... lekarka przychodzi z informacją "podejrzewamy ciężką wadę serduszka" czy to sen?... słucham!! Nasze dziecko, nasza córeczka..?Amelka?..nie możliwe, to nie może być prawdą!
Potwierdzają się najgorsze przypuszczenia lekarzy - Amelka ma  hipoplazje lewego serca (HLHS) -jedna z najcięższych wad serca. Koszmar...szczęście, euforia a  okazuje się że każda minuta życia naszego dziecka to od teraz walka... Ratujcie ją !Radość zamieniła się w strach... co będzie dalej? Badania prenatalne nie wykryły żadnych wad, zostało wykluczone wszystko a tu jak grom z jasnego nieba życie się zatrzymuje!
Po 3 dniach pobytu w Szpitalu w Poznaniu okazało się że zostaniemy przetransportowani do Centrum Zdrowia Dziecka we Warszawie ponieważ konieczna jest operacja aby uratować życie Amelki.
Stan był poważny, malutka miała objawy ostrej niewydolności oddechowej. Operacja odbyła się  w 9 dobie życia naszej córeczki kiedy jej stan się ustabilizował,  operacja Norwooda w mod. Sano. Okres pooperacyjny z powikłaniami, malutka bardzo powoli dochodziła do siebie.
Pobyt w szpitalu był czasem na który my rodzice nie byliśmy gotowi
Sytuacja w której się znaleźliśmy tuż po narodzinach naszej córeczki sprawiała wrażenie jakby nas przez moment przerastała, bajkowy świat zamienił się w czarną chmurkę pod którą nas postawiono, jednak najważniejszą myślą było aby Amelka jak najszybciej doszła do siebie byśmy mogli jej wynagrodzić ten czas kiedy nas rozdzielili. Powrót do domku nastąpił po 2 misiącach podbytu w szpitalu.

Kolejna wizyta w CZD odbyła się w maju, Amelka miała cewnikowanie serca wykonane w celu kwalifikacji do drugiego etapu leczenia.

24 listopada 2019 ponownie zostaliśmy przyjęci na Oddział Kardiochirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka we Warszawie w celu wykonania drugiego etapu leczenia Amelki
Dnia 10 grudnia 2019 odbyło się cewnikowanie serca Amelii. 11 grudnia 2019 o godzinie 8 rano Amelka została zabrana na salę operacyjną- dwukierunkowe zespolenie Glenna.
Amelka w CZD tym razem spędziła miesiąc jednak to nie koniec walki i pobytów w szpitalu:-(
za parę lat Amelkę czeka trzeci etap leczenia aby serduszko Naszej Wojowniczki biło... biło wiele dni, miesięcy i lat.

Nasza gwiazdeczka bradzo dzielnie walczy ze swoim jednokomorowym serduszkiem o to aby poprawić swoje codzienne życie, o to byśmy byli z niej dumni każdego dnia. Leczenie któremu została poddana to leczenie paliatywne, celem tego leczenia nie jest uzykanie wyleczenia, ale poprawienie jakości życia w danym stadium choroby.

Jest naszym małym pogodnym słoneczkiem a każdy promyk wokół to siła którą ta mała istotka w sobie posiada.  Rehabilitacje,lekarze, leki jakie Amelka bierze każdego dnia to sposób na poprawę jej życia.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Amelii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8564 Amelia Czech

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8564 Amelia Czech


Do góry