Nasz synek Mikołaj urodził się 28.07.2016r. Był „zdrowym” dzieckiem…tak myśleliśmy, jednak w 7 miesiącu życia trafił do szpitala z powodu wirusa RSV i wtedy okazało się, że sylwetka jego serca jest znacznie powiększona. Mikołaj został przewieziony do CZD,  gdzie po wykonaniu szeregu badań  usłyszeliśmy diagnozę : wrodzona wada serca pod postacią krytycznej koarktacji  aorty, ubytek w przegrodzie międzykomorowej, dysfunkcja lewej komory , nadciśnienie tętnicze.  Stan naszego synka był krytyczny, nie dawano nam nadziei…  w trybie pilnym został wykonany zabieg ratujący życie w postaci implantacji stentu , gdyż jego stan kliniczny nie pozwalał na operacje. 
Mikuś był bardzo dzielny i silny dlatego po ponad  miesiącu  pobytu w szpitalu wróciliśmy do domu . Naszą codziennością stała się rehabilitacja ,oraz obserwacja parametrów życiowych, kontrolujących wadę serca. Częste pobyty w szpitalach osłabiły odporność naszego Skarba, pojawiła się też astma oskrzelowa co wiąże się z dodatkowymi dziennymi dawkami leków. 
Pół roku po powrocie do domu konieczny był kolejny zabieg.
Zabiegi będą  się powtarzać bo Mikołaj rośnie a stent niestety nie.  Niestandardowe leczenie naszego dziecka jest nie wiadomą dla nas i lekarzy… Jego proces leczenia jest odwrotny od pozostałych przypadków koarktacji  (Mikołaj nie przeszedł koniecznej operacji podczas pierwszych dni życia, bo wada została wykryta zbyt późno).
Częste wizyty kontrolne są priorytetem w dalszym leczeniu Mikołajka.  
Nasz dzielny synek dostał drugie życie, o które walczy z uśmiechem na buzi i radością w sercu.  
Bardzo prosimy o wsparcie Mikołajka w jego dalszej walce z chorobami.
 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Mikołaja.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8605 Mikołaj Drzewiecki

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8605 Mikołaj Drzewiecki


Do góry