Ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej z zarośniętą częścią komorową ubytek typu Asd primum. Istotna niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej . Nadciśnienie płucne. Blok przedsionkowo-komorowy 1 stopnia. Niewydolność krążeniowa .

Oliwka urodziła się 25.12.2005 roku, z wrodzoną wadą serca wykrytą dopiero gdy miała 3 latka. Przeszła trzy operacje na otwartym sercu w krążeniu pozaustrojowym w ICZMP w Łodzi  Pierwsza operacja -09.03.2009 polegająca na zaszyciu rozszczepu przedniego płatka zastawki dwudzielnej oraz plastyce części przegrodowej ubytku łatką z własnego osierdzia Oliwki (Ubytek typu ASD primum). Druga operacja odbyła się 09.12.2011 roku. I polegała na plastyce zastawki mitralnej. Obie operacje obyły się bez komplikacji a Oliwka szybko dochodziła do siebie. Trzecia operacja była najgorsza  mimo kolejnej plastyki mitralnej polegającej na zszyciu rozszczepu i zaszyciu otworu w  płatku przednim zastawki mitralnej dn 29.08.2019 roku również w krążeniu pozaustrojowym, po operacji doszło do powikłań. Już w pierwszej dobie Oliwka miała ciężką niewydolność serca. Na skutek czego nerki odmówiły współpracy i musiała być podłączona do dializ przez 7 długich dni. Kolejnym organem odmawiającym współpracy była wątroba. Każdy dzień był jak niekończąca się walka. Mimo determinacji  lekarzy, wprowadzaniu innego leczenia czy przetaczaniu krwi,  Oliwki stan ciągle się pogarszał. Najgorsza jednak  okazała się piąta doba po operacji. Lekarze próbowali przygotować mnie do myśli że moje dziecko umiera. Żaden rodzic nie powinien nigdy usłyszeć czegoś takiego. Nie da się pogodzić ze świadomością że jego dziecko może odejść. Mimo krytycznego  stanu Oliwki błagałam Boga by stał się jakiś cud, by Oliwka zaczęła walczyć a wprowadzane leczenie przynosiło poprawę. Niestety z godziny na godzinę narastała hipoksemia z hiperkapnią. W tej samej dobie lekarze musieli zrobić nakłucie jamy opłucnej by ściągnąć płyn, który się tam zebrał i prowadził do obrzęku płuc, tym samym utrudniając Oliwce oddychanie. Próba zastosowania NIV ( nieinwazyjna wentylacja mechaniczna w leczeniu przewlekłej niewydolności oddechowej) była całkowicie nieudana z powodu braku tolerancji ze strony Oliwki. Dodatkowo doszły jeszcze zaburzenia świadomości. To były najgorsze chwile, ale cały personel medyczny nie poddał się  mimo najcięższej nocy zmusił Oliwkę do walki. To dzięki niemu i Bogu moja córka żyje. Po długiej i bardzo ciężkiej walce na trzech oddziałach (popie, 7 dób, intensywnej terapii 6 dób, oraz kardiochirurgii 16 dni) wyszła do domku. Niestety powikłania pozostawiły po sobie ślad. Oliwka nadal walczy z niewydolnością krążenia, a zastawka mitralna już wróciła do stanu sprzed operacji. Dodatkowo doszło do ciężkiej wysokociśnieniowej niedomykalności zastawki trójdzielnej, niedomykalności zastawki t. płucnej II stopnia,  nadciśnienia płucnego, oraz cech przeciążenia obu komór. 
Cały czas jesteśmy pod opieką kardiologa. Przed Oliwką jeszcze kolejne  ciężkie operacje w krążeniu pozaustrojowym w głębokiej hipotermii, cewnikowanie serduszka zaplanowane na 28.01.2020 r. i liczne wizyty w szpitalu. Serce mojej córeczki nigdy nie będzie zdrowe. Zawsze będzie wymagało stałego leczenia. Do końca życia będzie musiała też przyjmować leki. Z czasem po przeszczepie zastawki na mechaniczną  będzie potrzebować niezbędnego specjalistycznego sprzętu. Co równać się będzie z coraz to większymi kosztami. Proszę o wsparcie Oliwki  w walce o godne i lepsze życie. Przekaż swój 1% lub dowolną darowiznę  na leczenie serduszka Oliwki. 
Oliwka z Mamą.

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Oliwii.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Dereniowa 2 lok. 6, 02-776 Warszawa

Nr konta na wpłaty złotowe PL 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w EUR PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272 SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: ZC 8640 Wrótniak Oliwia

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8640 Wrótniak Oliwia


Do góry