Bobel Zuzanna

alt
Tetralogia Fallota

 

altZuzia urodziła się 27.01.2012r. i jest naszym trzecim dzieckiem. Ciąża przebiegała bez większych komplikacji. Urodziła się w terminie i otrzymała 9 pkt, w skali Apgar, jednakże w drugiej dobie jej życia badający ją pediatra wysłuchał szmery  w serduszku i  musiała jechać na konsultacje kardiologiczną, która wykazała, że nasze dziecko urodziło się z wadą serca Tetralogia Fallota. Jeździliśmy na kontrole kardiologiczne do Prokocimia, natomiast operacja była w 11 miesiącu życia (04.01.2013r.).  Operacja przebiegła pomyślnie, jednakże po około tygodniu okazało się, że puścił szew i pozostał spory resztkowy ubytek międzykomorowy około 5mm . Po powrocie do domu Zuzia poczuła się gorzej i ponownie trafiła do Kliniki w Krakowie. Okazało się, że zebrał się płyn w worku osierdziowym,  miała wykonany zabieg odciągnięcia zalegających tam płynów. W  sumie po dwumiesięcznym pobycie w szpitalu wróciliśmy do domu z zaleceniami, że kiedy Zuzia trochę odpocznie będzie miała kolejną operację serca. Często jeździliśmy na kontrole, zarówno do Krakowa, jak i do Rzeszowa. Z powodu nawracających infekcji termin drugiej operacji był kilkakrotnie odkładany. Druga operacja odbyła się w sierpniu 2014r.Tym razem operacja przebiegła bez żadnych komplikacji i powikłań, pomimo że druga operacja wiązała się z większym ryzykiem. Mieliśmy nadzieję, że będzie to już ostania operacja Zuzi na serduszko, jednakże kardiochirurg powiedział nam że może ją czekać w przyszłości trzecia operacja serca, ponieważ gdy organizm Zuzi będzie rósł przepływ w naczyniach które poszerzali może okazać się zbyt mały i będzie wymagał kolejnego poszerzenia.

Zuzia ma także przepuklinę pachwinową, jednakże zabieg ten nie mógł być wykonany z  powodu komplikacji z serduszkiem. Teraz ma już ustalony termin na 23 marca 2015r.

Zuzia jest bardzo radosnym dzieckiem i uwielbia bawić się ze swoimi starszymi siostrami. Wiele już przeszła w swoim krótkim życiu, a tyle jeszcze przed nią wiec prosimy ludzi dobrej woli o pomoc dla Zuzi, abyśmy mogli sfinansować kosztowne leczenie i zapewnić opiekę dziecku w szpitalu oraz lekarstwa, sprzęt i rehabilitację.

Dziękujemy z całego serca za każdą wpłat.

Zuzia z rodzicami i rodzeństwem.

alt   

 Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Zuzanny

Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: Bobel Zuzanna
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Bobel Zuzanna


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider