Cybulska Kornelia

alt
 
DILV+TGA+PS+VSD+ASD
 
 
 

Kornelka urodziła się  12.03.2013 r. otrzymawszy 9 pkt   w skali Apgar i jest naszym drugim dzieckiem.  O wadzie  serca dowiedzieliśmy się dopiero  po porodzie. Podczas zwykłego badania wykryto szmery na sercu, jeszcze tego samego dnia została przewieziona do szpitala w Bydgoszczy w celu konsultacji kardiologicznej. Tam usłyszeliśmy wstępną diagnozę o chorobie naszej córki. Wiadomość ta była i jest dla nas wielkim szokiem.

6 dnia od narodzin została przetransportowana do CZD w Warszawie. Po przeprowadzeniu badań zdiagnozowano wadę podalt postacią podwójnego napływu do komory o budowie lewej i odpływową szczątkową komorą podaortalną, przełożenie wielkich naczyń, zwężenie zastawkowe tętnicy płucnej, ubytek międzykomorowy i ubytek międzyprzedsionkowy. 27 marca 2013r. podczas cewnikowania serca wykonano zabieg Rashkinda. Ponieważ stan dziecka był dobry, nie wymagała pilnej pierwszej operacji (przy takich wadach są 3 etapy leczenia operacyjnego paliatywnego) wypisano nas do domu z zaleceniem obserwacji dziecka i robienia badań kontrolnych. Po powrocie do domu skontaktowaliśmy się z panią prof.Moll w celu konsultacji lekarskiej. Po rozmowie z panią profesor postanowiliśmy leczyć córkę w CZMP w Łodzi. W czerwcu 2013r Kornelia przechodziła infekcję górnych dróg oddechowych, którą leczyliśmy w szpitalu w Bydgoszczy. W lipcu stawiliśmy się na oddział kardiologiczny w Łodzi-wykonano podstawowe badana i echo serca natomiast 28 sierpnia Kornelia przeszła ponowne cewnikowanie, po którym uzyskała kwalifikacje do operacji metodą dwukierunkowego Glenna. Jednakże operacja ta będzie przeprowadzona dopiero w momencie narastania sinicy. Od tamtej pory odbywaliśmy tylko wizyty kontrolne kardiologiczne. Tak było do dnia 30 lipca 2014r w którym to stawiliśmy się na oddziale kardiologicznym w CZMP na kolejne badania serduszka, po których wyznaczono nam termin operacji na 18 września 2014r.

Operacja ta odbyła się w krążeniu pozaustrojowym, trwała 5 godz. Dla nas rodziców były to najdłuższe godz. w życiu pełne stresu. Ulgę poczuliśmy gdy usłyszeliśmy od lekarza, że operacja się udała i nie było problemów podczas niej. Tak było do drugiej doby gdy nastąpiło załamanie oddechowe, została wtedy podana krew oraz tlen. Po tych rzeczach stan córki poprawił się na tyle by mogła być przeniesiona na oddział kardiochirurgiczny. Tam pod czujnym okiem lekarza prowadzącego i pielęgniarek dochodziła do siebie by 10 dni pózniej wrócić do domku.

 
Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Kornelii
Darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272


SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: ZC 6514 Kornelia Cybulska
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6514 Kornelia Cybulska


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider