Bartczak Julian i Jakub

alt

Złożone wady serca.

 

 

Chłopcy urodzili się jako wcześniaki z wadami serca VSD, co oznacza, że ich serduszka mają ubytek w przegrodzie międzykomorowej. Teraz chłopcy borykają się ze złożonymi wadami serca pod postacią VSD i niedomykalności zastawek. Jakub choruje też na Autyzm.

   Najpierw był Kuba. Kubuś urodził się 9 maja 2011 roku w 35 tygodniu ciąży z wadą serca VSD. Stwierdzono u niego również cały szereg innych schorzeń: drożny otwór owalny, zapalenie płuc, żółtaczkę i niedokrwistość śródinfekcyjną. W 2015 roku na kontroli u kardiologa dowiedzieliśmy się, że Kubuś oprócz wady serca VSD ma także niedomykalność zastawki trójdzielnej. Jakub choruje na Autyzm oraz ma problemy związane z integracją sensoryczną. Kubuś jest leczony i rehabilitowany w "Navicula"- Centrum Diagnozy I Terapii Autyzmu w Łodzi.
   Niedługo później urodził się Julek. Julian przyszedł na świat 9 stycznia 2014 roku w 35 tygodniu ciąży i tak samo jak starszy brat, od urodzenia cierpiał na szereg chorób: wadę serca VSD+FoA, niedomykalność zastawki aortalnej, zapalenie płuc, żółtaczkę.
17.06.2015r. przeszedł operację wady VSD na otwartym serduszku, w warunkach krążenia pozaustrojowego. Operacja przebiegła zgodnie z planem, po operacji Julian miał trochę powikłań , z których udało mu się wybrnąć, ale wciąż nie dają mu spokoju inne kardiologiczne przypadłości takie jak: niedomykalności zastawek: trójdzielnej, aortalnej i mitralnej. Julek leczony jest na oddziale kardiologii w Instytucie "Centrum Zdrowia Matki Polki" w Łodzi. W tym szpitalu miał też operację.

 

Jakub i Julian wraz z rodzicami mieszkają w Bełchatowie.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Jakuba i Juliana.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6891 Jakub i Julian Bartczak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6891 Jakub i Julian Bartczak


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider