Śramkiewicz Wincent

alt

Atrezja zastawki trójdzielnej, ubytek międzyprzedsionkowy, ubytek międzykomorowy, zwężenie tętnicy płucnej.

 

 

Wincent urodził się w kwietniu 2015 roku jako drugi wyczekany synek. Jak się okazało, już na początku ciąży, serce Wincenta nie ma prawidłowej budowy. Z powodu zarośniętej zastawki trójdzielnej serce nie mogło się prawidłowo rozwijać.

Poród odbył się ponad 300 km od naszego domu, w Łodzi. Wszystko po to aby Nasz synek był bezpieczny. Zaraz po urodzeniu potwierdziła się wstępna diagnoza atrezja zastawki trójdzielnej. Wincentowi podłączono lek- Prostin, dzięki któremu był bezpieczny jak w brzuchu mamy. Po przeniesieniu na oddział kardiologii wszystkie procedury nabrały tempa. Okazało się, że ubytek między przedsionkami, który umożliwiał krążenie krwi w sercu zaczął się zarastać. Wykonano więc zabieg Rashkinda, dzięki któremu mogliśmy spokojnie czekać na kolejny etap- zespolenie systemowo- płucne. W dniu zabiegu wiele osób modliło się o Nasze maleństwo. Pomogło. Operacja przebiegła pomyślnie a Wini błyskawicznie dochodził do siebie. Po 10 dniach na kardiochirurgii pełni obaw wróciliśmy do domu.

Niestety długo nie nacieszyliśmy się domem. Po tygodniu stan Wincenta znacznie się pogorszył, doszło do niewydolności serca i konieczny był transport karetką z powrotem do Łodzi. Tam okazało się, że Wini zmaga się nie tylko z niewydolnością serca ale i z infekcją wirusową i zakażeniem układu moczowego. Jakby tego było mało pojawiły się nasilone objawy refluksu żołądkowego i niechęć do jedzenia, karmiony więc był głównie sondą. W końcu po miesięcznym pobycie w Łodzi stan Wincenta był na tyle stabilny, że można było myśleć o powrocie do domu. Nauczyliśmy się zakładać sondę do żołądka, na drogę dostaliśmy antybiotyk oraz całą masę innych leków i w końcu znaleźliśmy się w upragnionym domu.

Tak naprawdę Nasze życie wywróciło się do góry nogami. Całe dni upływają Nam na karmieniu, podawaniu leków, rehabilitacji,  kontrolach w poradniach, konsultacjach (gastroenterologicznych, nefrologicznych, kardiologicznych) i czekaniu na kolejne operacje serca. Żyjemy w ciągłym strachu bo nie wiemy co przyniesie jutro. Jednak patrząc na szczęśliwą buźkę Naszego synka, na to jak się do Nas uśmiecha, jak wpatrzony jest w swojego starszego brata nabieramy sił na kolejne dni. Oby było ich jak najwięcej.

 

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Wincenta.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 6918 Wincent Śramkiewicz
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 6918 Wincent Śramkiewicz


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider