Marcysiak Antoni

altAtrezja zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym.

 

 

Nazywam się Antoś Marcysiak, chciałbym krótko opowiedzieć swoją historię.

Przyszedłem na świat 7 lutego 2016 roku w Gdańsku w Szpitalu na Al. Jana Pawła II. Był to najszczęśliwszy dzień dla moich rodziców. Będąc w brzuszku już w 13 tyg podczas badań prenatalnych rodzice dowiedzieli się, że mam spory bałagan w serduszku, dodatkowo była mocno powiększona przezierność karkowa. Po wizytach u wielu lekarzy w Chmielnie, Warszawie, Łodzi i w Gdańsku, oraz po wykonaniu wszystkich możliwych badań w tym genetycznych, padła diagnoza, że jest to złożona wada serca, Atrezja zastawki tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym, nazywana także jako odmiana Tetralogii Fallota.

Na świat przyszedłem 2 dni przed wyznaczonym terminem. Miałem wtedy 54 cm i 2950g, czyli całkiem nieźle jak na moje serduszko. Od razu po porodzie trafiłem na OIOM aby lekarze mogli ustabilizować mój stan i podłączyć mi leki zapewniające utrzymanie przepływu krwi do płuc.

Aktualne skończyłem roczek. Pierwszą operacje przeszedłem w 7 dniu życia, było to wykonanie zespolenia systemowo płucnego z prawej strony jednak okazało się że to za mało i już w 17 dniu musiałem mieć kolejną operację zespolenia systemowo płucnego z lewej strony. Już w 4 miesiącu wykonano cewnikowanie aby poprawić przepływ przez zespolenia i obejrzeć serduszko od środka. Lekarze są zadowoleni z leczenia, gałęzie płucne rosną. W tej chwili czekam na operacje wspomagającą abym mógł jeszcze lepiej podrosnąć do operacji korekty wady. 

Wiem, że czeka mnie jeszcze długa i trudna droga do czasu naprawy mojego serduszka, w związku z tym razem z moimi rodzicami proszę o pomoc i wsparcie finansowe na rehabilitacje, leki a także wizyty lekarskie i badania kontrolne.

 

Serdecznie prosimy o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Antoniego.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
 
Nr konta na wpłaty złotowe PL

Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272

SWIFT BIGBPLPW
 
koniecznie z dopiskiem: ZC 8033 Antoni Marcysiak
 
1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: ZC 8033 Antoni Marcysiak


Facebook Slider

F

o

r

u

m

Facebook Slider