Dlaczego Twoje 1,5% podatku jest tak ważny dla dzieci z wadami serca?


Każdego dnia rodzi się 10 dzieci z wrodzoną wadą serca. Większość małych pacjentów musi przejść szereg zabiegów operacyjnych we wczesnym okresie życia. Wiele z nich musi być przeprowadzonych niezwłocznie. Operacje ratują życie dzieci z wadami serca, ale na tym nie kończy się proces leczenia. Czekają ich lata rehabilitacji, stałych kontroli, badań i przyjmowania leków. Często tak jest do końca ich życia.

Wrodzonej wady serca nie można wyleczyć, ale dzięki Tobie dzieci z wadą serca mogą żyć! Pomóż i przekaż 1,5% podatku!

Twoje 1,5% podatku ratuje Serca Dzieci!


Dzięki środkom zebranym z 1,5% podatku Fundacja Serce Dziecka ratuje życie dzieci z wadami serca już 18 lat.

Nasze sukcesy:

  •     otoczyliśmy opieką 3887 dzieci z wadami serca,
  •     przekazaliśmy ponad 73 mln zł na leczenie i rehabilitację dzieci,
  •     przeznaczyliśmy ponad 3,7 ml zł na pomoc oddziałom kardiologii i kardiochirurgii w całej Polsce.

W 2022 roku...

Nasza serduszkowa rodzina powiększyła się o 107 dzieci, które przyszły na świat z wrodzoną wadą serca. Dzięki funduszom z 1,5% podatku oraz z dobrowolnych wpłat, Fundacja Serce Dziecka przeznaczyła ponad 8 ml zł na leczenie i rehabilitację Podopiecznych. Przekazaliśmy również ponad 460 tys. zł dla szpitali na zakup specjalistycznego sprzętu, sfinansowanie prac modernizacyjnych oraz szkolenie personelu medycznego.

97% środków Fundacja wydaje bezpośrednio na realizację celów statutowych, wypełniając misję pomocy dzieciom i młodym z wadami serca. 3% wydatków to koszty administracyjne, na które składają się: utrzymanie biura, koszty księgowe, usługi prawne i wynagrodzenie pracowników.Tak, chcę pomóc! Przekazuję 1,5% i ratuję serce dziecka.Wybierz wersję programu
Jeśli wypełniasz PIT tradycyjnie


Jak wypełnić PIT tradycyjnie

Od kiedy można składać zeznania podatkowe?

Możesz przekazać 1,5%, jeśli rozliczasz się dzięki: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-OP.

Wszystkie zeznanie podatkowe za rok 2022 możemy składać od 15 lutego 2023 roku.

Do kiedy złożyć PIT?

Termin składania deklaracji podatkowych w podatku dochodowym od osób fizycznych został ujednolicony dla wszystkich deklaracji w PIT. Nasze zeznanie roczne należy złożyć w terminie do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. W 2023 roku deklarację możemy złożyć w terminie do 2 maja*.

*UWAGA: w związku z tym, iż 30 kwietnia 2023 r. przypada w niedzielę, termin złożenia zeznań został przeniesiony na wtorek 2 maja 2023 r. (na podstawie art. 12 § 5 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa)

Przekazaliście Państwo Fundacji Serce Dziecka darowiznę w 2022 roku? Pamiętajcie, że możecie odliczyć ją od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym. W przypadku osób fizycznych do 6% uzyskanego dochodu, a w przypadku osób prawnych do 10%.Masz Babcię, Dziadka,
Ciocię emerytkę?

Powiedz im, że mogą przekazać 1,5%!

Teraz emeryci mogą bardzo prosto przekazać 1,5% podatku. Nawet jeśli z podatku rozlicza ich ZUS.

Krok 1.
Pobierz tutaj i wydrukuj PIT OP.
Krok 2.
Poproś Babci, Ciocię, Dziadka aby wypełnili druk OP.
To tylko 4 rubryki i podpis.

Wyślijcie ten dokument do Urzędu Skarbowego do 30 kwietnia. Proste! Dziękujemy!Pobierz PIT OP

Dziękujemy
Program e-pity by e-file. Program dedykowany Fundacji Serce Dziecka, nie umożliwia dokonania swobodnego wyboru i przekazania 1,5% podatku innej organizacji pożytku publicznego. Program nie jest finansowany ze środków pochodzących z 1,5% podatku.

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Do góry