Tu znajdziesz sprawozdania

Co roku przygotowujemy dla Ciebie skrupulatne i obszerne sprawozdania. Kliknij na dany rok i zobacz co było dla nas najważniejsze w danym roku, przeczytaj sprawozdanie merytoryczne, sprawozdanie finansowe .

Sprawozdania od 2012 roku możesz również sprawdzić w bazie sprawozdań OPP podając nr KRS 0000266644, 
a ze zbiórek publicznych od 2017 roku w bazie sprawozdań ze zbiórek publicznych podając nazwę Fundacji.


Wznawiamy nasze projekty po pandemii - Akademia Serca i Turnus rehabilitacyjny oraz udzielamy pomocy medycznej Ukrainie

W 2022 roku wznowiliśmy nasze dwa ważne projekty dla Podopiecznych i ich opiekunów - Akademia Serca oraz Turnus rehabilitacyjny. W ramach Akademii Serca zorganizowaliśmy IX Konferencję Kardiologiczną o problemach dzieci z WWS. Natomiast w czasie wakacji spotkaliśmy się z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami nad morzem na turnusie rehabilitacyjnym po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią.

W ubiegłym roku pracowaliśmy nad zwiększeniem świadomości Polaków na temat wad serca poprzez: kampanię społeczną "Jesteśmy z Tobą całym sercem”, kampanię informacyjną "Całe życie z wadą serca”, jak również zaangażowanie w akcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży "Czytamy z sercem”.

Od wielu lat współpracujemy z partnerską organizacją w Ukrainie - Серце Дитини. W ramach tej współpracy, w czasie trwającej wojny, w 2022 roku zorganizowaliśmy pomoc humanitarną, przekazując niezbędny sprzęt medyczny i leki. Zapewniliśmy także pomoc ukraińskim dzieciom, wymagającym specjalistycznej opieki, które znalazły schronienie w Polsce. 

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Walka z koronawirusem i edukacja

W roku 2021 Fundacja kontynuowała wsparcie medyków w walce z koronawirusem. Ponadto zakupiliśmy i przekazaliśmy dla szpitali sprzęty takie jak aparaty INR i defibrylatory.

Fundacja nieustająco prowadzi szerokie i różnorodne działania edukacyjne.
W 2021 roku Fundacja była partnerem projektu stworzenia pierwszej w Polsce Pracowni Kardiologicznej Symulacji Medycznej w Centrum Zdrowia Dziecka. To szczególne miejsce, w którym rozwijać się będzie myśl kardiologii dziecięcej, aby ratować dzieci z wadami serca. Pracownia zaprojektowana została jako przestrzeń szkoleniowa dla przyszłych kardiologów i anestezjologów, wyposażona w najnowocześniejsze symulatory i trenażery.
Fundacja wygrała Konkurs "Grant na Zdrowie" i dzięki otrzymanemu grantowi zrealizowała projekt cyklu szkoleń i warsztatów dla mam dzieci z niepełnosprawnością, w szczególności wrodzoną wadą serca, wspierających tak zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Nadal rozwijana jest internetowa aplikacja PULS (Portal Ułatwiający Liczenie Środków), wprowadzane są nowe funkcjonalności ułatwiające prowadzenie zbiórek i komunikację pomiędzy rodzicami i Podopiecznymi a Fundacją.

Pomimo ciosu jakim była śmierć Prezes Beaty Kuleszy w lipcu 2021 Fundacja kontynuuje prężnie działalność i wspiera swoich podopiecznych.
 

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanei emrytoryczne z działalności Fundacji

Działania Fundacji w czasie pandemii COVID-19

Od samego początku pandemii działania Fundacji skierowane były na pomoc medykom w walce z wirusem. Zostały zakupione i przekazane do klinik kardiologii i kardiochirurgii środki ochronne: maseczki, rękawiczki, przyłbice, fartuchy, płyny dezynfekujące. Zapewniło to komfort pracy lekarzy i personelu medycznego szczególnie w pierwszym okresie, kiedy na oddziałach i poradniach brakowało materiałów ochronnych.

Fundacja rozwinęła internetową aplikację Puls (Portal Ułatwiający Liczenie Środków) wprowadzając nowe rozwiązania min. możliwość wstawiania faktur w formie zdjęć lub skanów dzięki czemu rodzic nie musi już wysyłać dokumentów w formie papierowej. Aplikacja nadal jest rozwijana dla jak najlepszego kontaktu z rodzinami Podopiecznych.  

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Fundacja rozwija się w cyfrowym świecie dla wygody Podopiecznych i pełnej transparentności działań

W 2019 r poza najważniejszymi i stałymi działaniami Fundacji dotyczącymi wsparcia Podopiecznych, postawiliśmy sobie za cel wzmocnienie obecności Fundacji w cyfrowym świecie. Od początku roku trwały prace nad nową stroną internetową Fundacji www.SerceDziecka.org.pl. Strona w nowoczesnej odsłonie graficznej, dostosowana technologicznie do współczesnych narzędzi promocyjnych wypełniła się edukacyjnymi treściami, z którymi chcemy dotrzeć do jeszcze większej grupy potrzebujących dzieci i ich rodziców oraz naszych partnerów i darczyńców.   

Fundacja prowadziła również prace projektowe zakończone premierą nowej internetowej aplikacji PULS (Portal Ułatwiający Liczenie Środków) dla rodziców naszych Podopiecznych. Aplikacja zapewnia pełną transparentność finansową i pomaga rodzicom w stałym śledzeniu wpływów i wypływów środków ze Zbiórek Celowych ich dzieci. Można w niej śledzić dane finansowe aż od 2009r. Aplikacja umożliwia szybszą ścieżkę komunikacyjną z Fundacją i składanie wniosków o finasowanie niestandardowych procedur. Będzie w dalszym ciągu rozwijana.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Rozwijamy działania edukacyjne i rehabilitacyjne i mamy nową siedzibę Fundacji

Już od kilku lat nasze konferencje "AKADEMIA SERCA" są dwudniowe, połączone z praktycznymi warsztatami dla rodziców.  Uzupełniamy je prowadzonymi warsztatami tematycznymi w ciągu roku.

Nasze turnusy rehabilitacyjne "HEART MONSTERS" cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Na turnusie z reguły jest ok 180 osób. Ostatnie organizujemy w Geovita Dąbki, która zapewnia bardzo dobre warunki dla osób niepełnosprawnych i z wózkami.

Fundacja przeniosła siedzibę z powrotem na Ursynów. Nasz nowy adres to Dereniowa 2 lok. 6. Przestronny, położony w bardzo dobrym punkcie, w pełni wyposażony na biuro lokal z dodatkowym pomieszczeniem magazynowym.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Fundacja w liczbach

Fundacja po raz kolejny znalazła się w pierwszej dziesiątce OPP pod względem wpływów z 1% podatku otrzymując ponad 8 mln. złotych.

W ostatnich latach na bezpośrednią pomoc dla naszych podopiecznych wydajemy 6 do 8 mln zł rocznie.  Jest to ponad 75% wszystkich kosztów Fundacji. Prawie 10% wydatków to sprzęty i działania na rzecz ośrodków medycznych i kolejne 10% to działania informacyjno-edukacyjne.

Ilość udzielanych pomocy rośnie z roku na rok - łącznie udzieliliśmy pomocy ponad 3,5 tys. dzieciom, przy czym dla wielu podopiecznych pomoc jest udzielana wielokrotnie, zwłaszcza dla zbiórek celowych, których mamy ponad 1500.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Wspieramy otwarcie Organizacji Partnerskiej "Б.Ф.Серце дитини" na Ukrainie i doceniamy naszych lekarzy

Fundacja pomaga stworzyć organizację partnerską „ Б.Ф.Серце дитини ” na Ukrainie i rozpoczyna stała współpracę nie tylko z ukraińskimi rodzicami, ale również z lekarzami z Lwowskiego szpitala dziecięcego.

Efektem kolejnych koncertów z cyklu „Otwarte Serca” są:
- POMPA CENTRYFUGALNA - do wspomagania pracy serca i płuc dla Kliniki Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi
- ERGOSPIROMETR – sprzęt do prób wysiłkowych dla Kliniki Kardiologii CZD w Warszawie
- STERNOTOM - nóż mostkowy dla Kliniki Kardiochirurgii CZD w Warszawie
- Hotel Serce Dziecka – adaptacja pomieszczeń na hotel dla rodziców opiekujących się dziećmi w trakcie hospitalizacji przy szpitalu kardiochirurgicznym na Zaspie w Gdańsku.

Nie zapominamy o naszych wspaniałych lekarzach na wniosek podopiecznych Fundacji zostały przyznane Ordery Uśmiechu Pani profesor Wandzie Kawalec, Panu profesorowi Edwardowi Malcowi, Panu profesorowi Bogusławowi Maruszewskiemu, Pani profesor Jadwidze Moll, Panu profesorowi Jackowi Moll, i Panu profesorowi Januszowi Skalskiemu – choć w tym przypadku wniosek nie został zainicjowany przez Fundację.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Koncerty charytatywne "OTWARTE SERCA" - działania na rzecz ośrodków medycznych

W 2015 roku rozpoczęliśmy cykl koncertów charytatywnych „OTWARTE SERCA” w celu pozyskania środków na zakup drogich sprzętów niezbędnych na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii. Koncerty muzyki klasycznej organizowane wspólnie z Ambasadorką Fundacji i pomysłodawczynią cyklu, Patrycją Piekutowską, światowej sławy skrzypaczką, prywatnie mamą dziecka z wadą serca mają na celu połączenie środowisk artystycznych, biznesu, medycyny i rodziców dzieci z wadą serca.

W 2015 roku zakupiliśmy aparat CELL SAVER do autotransfuzji krwi oraz głowicę echokardiograficzną mikroprzezprzełykowa dla noworodków.

Od 2009 roku sukcesywnie kupujemy sprzęty na oddziały szpitalne - pierwszy duży zakup to PrismaFlex – aparat nerkozastępczy dla ICZMP w Łodzi. Poza drobnym sprzętem, materiałami biurowymi, wyposażeniem gabinetów, Fundacja przekazała również 2 inkubatory do Gdańska, łóżka elektryczne dla dzieci starszych na kardiochirurgię CZD, 2 aparaty do pomiaru parametrów krytycznych dla kardiochirurgii w Łodzi, świetlik i inne koszty adaptacji nowej kardiochirurgii w Łodzi, klimatyzację na nowym oddziale diagnostyki prenatalnej w Łodzi i wiele innych. Wcześniej Fundacja przeznaczyła 200 tys. zł na zakup sztucznego płuco-serca dla kardiochirurgii w Łodzi – po tym jak operacje zostały wstrzymane z powodu awarii tego sprzętu. Kupiliśmy również telewizory dla Krakowa i kardiologii CZD. Remontujemy pomieszczenia takie jak świetlica dla dzieci, stołówka, łazienki, montujemy klimatyzację.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Kolejna odsłona strony internetowej i nowe publikacje

2014 rok to kolejna osłona naszej strony internetowej i wzmocnienie działań w mediach społecznościowych.

Fundacja przygotowała nowe opracowanie – „Dzienniczek zdrowia dziecka z wadą serca” – jest to poszerzona wersja książeczki zdrowia dziecka, gdzie każdy rodzic może umieścić wiele niezbędnych i ważnych informacji o procesie leczenia dziecka.

Przygotowaliśmy również plakaty ze schematami wad serca, aby łatwiej było zrozumieć na czym polega wada serca i jaki jest planowany proces leczenia.

Dużą popularnością cieszą się karty:
– Mam wadę serca, którą każde dziecko z wadą serca powinno mieć przy sobie – jako podstawowa informacja w sytuacji jeśli coś się zdarzy.
- Pierwsza pomoc, którą każdy powinien mieć przy sobie i regularnie przypominać sobie podstawowe zasady pierwszej pomocy, nie tylko przy utracie przytomności ale również złamaniach, poparzeniach czy przed zimą o odmrożeniach.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Zacieśniamy współpracę z placówkami medycznymi i wprowadzamy zmiany organizacyjne

Standard leczenia dzieci z wadą serca zawsze był jednym z priorytetów Fundacji. Sukcesywnie kupujemy sprzęty medyczne, ale również dbamy o podniesienie komfortu przebywania pacjentów na oddziałach. Wspieramy starania ICZMP w Łodzi o budowę nowego oddziału kardiochirurgii.

Fundacja wprowadziła zmiany organizacyjne m.in. przejęła prowadzenie księgowości od firmy zewnętrznej, co wpłynęło nie tylko na oszczędność kosztów księgowych, ale również większą kontrolę nad sprawozdaniami.

Fundacja od początku swojego istnienia przywiązywała ogromną wagę do rzetelnej i ogólno-dostępnej informacji o tym co Fundacja robi. Wszystkie sprawozdania są zawsze składane do odpowiednich instytucji i umieszczane na stronie internetowej Fundacji.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Nasze nowe przedsięwzięcia - konferencja medyczna „Akademia Serca” i turnus klimatyczno-rehabilitacyjny „Hearts Monsters”

2012 rok to dwa duże przedsięwzięcia -  konferencja medyczna „Akademia Serca” i turnus klimatyczno-rehabilitacyjny „Hearts Monsters”.

„Akademia Serca” - wspólnie z CZD, pod kierownictwem merytorycznym Pani Profesor Wandy Kawalec, rozpoczęliśmy cykl konferencji Akademia Serca, na których poruszamy zarówno zagadnienia medyczne dotyczące wad serca, jak również problemy dotyczące wychowania, opieki nad dzieckiem z wadą serca czy aktywności fizycznej.

„Hearts Monsters” - od początku naszych działań, staraliśmy się integrować rodziców, co roku organizowaliśmy weekendowe spotkania w 2005 i 2006 roku w Polanicy, w 2007 r. w Gdańsku, w 2008r. w Kielcach, w 2009 w Zaniemyślu, w 2010 w Gdańsku i w Krakowie, w 2011 przy okazji Dni Serce w Sopocie.

W 2012 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy dwutygodniowe turnusy klimatyczno-rehabilitacyjne pierwszy w Muszyna-Złockie, k. Krynicy Górskiej, a kolejny w Mrzeżynie nad morzem.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Uruchamiamy nową stronę internetową

Uruchamiamy nowa stronę internetową www.SerceDziecka.org.pl
Poza przeniesieniem treści z poprzedniej strony, uzupełniamy ją o opisy wad serca, informacje o ośrodkach medycznych, rozbudowujemy dział „Potrzebujesz Pomocy”. Zaczynamy prowadzić FB i inne portale społecznościowe Fundacji.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Modyfikujemy logo Fundacji i poszerzamy wachlarz publikacji

W 2010 roku zmieniamy logo Fundacji, które nabiera bardziej nowoczesny, profesjonalny i elegancki wygląd. Modyfikujemy i poszerzamy wachlarz publikacji, wprowadzamy kompleksowe podejście do poszczególnych tematów - przygotowujemy nie tylko ulotki, ale również broszury i karty informacyjne. Pierwszy taki komplet dotyczył Infekcyjnego zapalenia wsierdzia, kolejny komplet skierowany do dorosłych z wadą serca.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Otwieramy biuro Fundacji i wypożyczalnie sprzętów rehabilitacyjnych

W 2009 roku otwieramy biuro Fundacji - wynajmujemy lokal od Urzędu Mokotów i przyjmujemy do pracy pierwszego pracownika, pracująca do tej pory Ilonkę. Wcześniej działania Fundacji były oparte wyłącznie o wolontariat, a biuro mieściło się w domu jednej z założycielek. Fundacja wchodzi w skład członków założycieli ECHDO (European Congenital Heart Organisation).

Uruchamiamy wypożyczalnie sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych.  Dzięki użyczanym sprzętom dzieci mogą szybciej wyjść ze szpitala i być rehabilitowane w domu. Główne sprzęty to aparaty do pomiaru krzepliwości krwi, dzięki czemu zamiast pobierania krwi z żyły wystarczy codziennie kropla krwi z palca.

 

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Udzielamy Pomoce Finansowe z środków Fundacji i umożliwiamy prowadzenie Zbiórek Celowych

W 2008 roku nasze przychody po raz pierwszy przekroczyły 1 mln. zł.  Zwiększamy skalę pomocy finansowych ze środków własnych Fundacji ale także uruchamiamy pierwsze Zbiórki Celowe.

Pomoce mają służyć głównie finansowaniu doraźnych kosztów opieki nad dzieckiem w szpitalu w sytuacji awaryjnej, do której rodzice nie byli w stanie się przygotować.

Przy długotrwałym leczeniu i rehabilitacji, rodzice maja możliwość założenia Zbiórki Celowej, z której środki będą wykorzystywane na pokrycie wysokich kosztów leczenie, rehabilitacji i leków.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Wydajemy książkę ,,Dziecko z wadą serca - poradnik dla rodziców"

W 2007 roku Fundacja wydaje, długo oczekiwaną, książkę – Dziecko z Wadą Serca Poradnik dla Rodziców. Przygotowana w części medycznej przez wybitnych polskich lekarzy zajmujących się dziećmi z WWS. Rozdziały dotyczące wychowania i opieki nad dzieckiem przygotowali rodzice dzieci z wadami serca skupieni w Fundacji Serce Dziecka.

Zachowując charakter poradnikowy, książka ma pełną wartość merytoryczną przekazaną w przystępny dla każdego sposób. Do dziś jest unikalnym i bardzo chwalonym przez rodziców poradnikiem. Również lekarze, personel medyczny i studenci medycyny sięgają po tą książkę jako cenne źródło wiedzy.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Powołanie Fundacji Serce Dziecka

Na jesieni 2006 r. powstaje Fundacja Serce Dziecka, której zostaje nadane imię Diny Radziwiłłowej. Wśród Fundatorów jest Michał Radziwiłł, który zostaje pierwszym Prezesem Fundacji oraz wchodzące w skład Zarządu Beata Kulesza i Katarzyna Parafianowicz. Rodzice z Rady Funduszu wchodzą do Rady programowej Fundacji, co zapewnia nam kontynuację działalności programowej. Honorowym Przewodniczącym zostaje mama Diny – Pani Eleonora Galica-Zarembina, popularnie zwana Panią Mają.

Dokumenty:

Sprawozdanie finansowe
Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji

Fundusz Na Rzecz Dzieci z Wadą Serca przy Fundacji dla Polski

Fundusz Na Rzecz Dzieci z Wadą Serca przy Fundacji dla Polski został założony w 2004 r. Fundusz tworzyli rodzice dzieci z wadą serca, głównie z myślą o dzieleniu się swoimi doświadczeniami, stworzeniu pierwszej polskojęzycznej strony internetowej poświęconej wadom serca i integracji rodziców dzieci z wadą serca. Przewodniczącą Funduszu została Dina Radziwiłłowa, która zginęła w  tragicznym wypadku w 2006 r. a działalność Funduszu została zawieszona przez Fundację dla Polski. Fundusz nie sporządzał odrębnych sprawozdań a wyniki działania Funduszu były włączone do sprawozdań Fundacji dla Polski.

Dokumenty:


Do góry